< Powrót
30
lipca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
EderAcevedo WeddingPhotography2017
World Sailing
Nagroda dla Żeglarza Roku 2017.

Federacja World Sailing ustanowiła trzy nowe nagrody

W tym roku po raz pierwszy federacja World Sailing uhonoruje Załogę i Jacht Roku oraz przyzna The World Sailing 11th Hour Racing Sustainability Award za działania na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Federacja World Sailing od 1994 roku przyznaje nagrodę dla najlepszego żeglarza i żeglarski roku. 30 października 2018 roku na gali w Sarasocie w Stanach Zjednoczonych wręczone zostaną również trzy nowe wyróżnienia.

Nagroda dla Załogi Roku przypadnie teamowi składającemu się z co najmniej dwóch żeglarzy z jakiegokolwiek rodzaju żeglarstwa. Załoga ma być przykładem wartości sportowych – uczciwości, ambicji, odporności i zaradności.

Formularz nominacji do nagrody Załoga Roku

Drugie wyróżnienie to Jacht Roku. Nagroda w tej kategorii będzie przyznana za wyjątkowy projekt, innowacyjność i zastosowanie nowoczesnych technologii, które mogą wpłynąć na nowe oblicze żeglarstwa. Laureatem zostanie jednostka regatowa, która po raz pierwszy uczestniczyła w międzynarodowych wyścigach pomiędzy 1 stycznia 2017 roku a 1 września 2018 roku.

Formularz nominacji do nagrody Jacht Roku

Trzecia nagroda – The World Sailing 11th Hour Racing Sustainability Award – związana jest z programem 11th Hour Racing, który federacja World Sailing ustanowiła w 2010 roku. Ma on na celu m.in. ochronę oceanów przed zanieczyszczeniami i edukację ekologiczną. Nagroda będzie wyróżniała te postawy, zarówno organizacji, jak i pojedynczych osób, które zgodne są ideami programu.

Formularz nominacji do nagrody The World Sailing 11th Hour Racing Sustainability Award

Nominacje do nagrody Żeglarza i Żeglarki Roku 2018 będzie można zgłaszać po rozpoczęciu Mistrzostw Świata w Aarhus. Przypomnijmy – w zeszłym roku uhonorowani zostali Marit Bouwmeester, mistrzyni Europy i świata w klasie Laser Radial, oraz Peter Burling, sternik zwycięskiego teamu w Pucharze Ameryki. W 1999 roku jako jedyny Polak tego zaszczytu dostąpił Mateusz Kusznierewicz.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ