< Powrót
13
października 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Marek Wilczek, www.ligazeglarska.pl

Finał Szczecińskiej Ligi Żeglarskiej – triumfuje PKO Leasing YKP Szczecin

Załoga PKO Leasing YKP Szczecin wygrała czwartą, finałową rundę i zarazem triumfowała w końcowym rankingu Szczecińskiej Ligi Żeglarskiej. Kolejne miejsca zajęły załogi EOL Księgowość i Oskar Wegner. Liga rozgrywała się od maja na wodach jeziora Dąbie.

Finałowe regaty rozegrano 9 października, przy doskonałej słonecznej pogodzie i idealnym średnim wietrze. Odbyło się osiem wyścigów, w których od początku prym wiodły ekipy PKO Leasing ze sternikiem Krzysztofem Rączką oraz Oskar Wegner z nowym sternikiem Adamem Szymborskim. Obie załogi wymieniały się prowadzeniem po każdym wyścigu i dopiero ostatni, w którym lepszym okazała się ekip PKO Leasing zdecydował o ich wygranej, mimo zdobytej równej liczbie 13 punktów.

Trzecie miejsce w tych regatach zajęła młoda ekipa w barwach Szkoły Regatowej YKP Szczecin pod wodzą Roberta Bendig-Wielowiejskiego, składająca się z uczestników kursów regatowych prowadzonych w klubie, startujących w różnych regatach na różnych jachtach.

Kolejne miejsce przypadło ekipie CMS/farbyjachtowe.pl, która mimo okrojonego trzyosobowego składu pod wodzą Filipa Ryżewskiego, nawiązała walkę z czołówką, wygrywając jeden z wyścigów. Piąte miejsce zajęła załoga EOL Księgowość, tym razem pod wodzą Joanny Chwaścikowskiej-Karwackiej, zastępującej wyjątkowo Mariusza Leńca. EOL mimo piątego miejsca w tych regatach, cały sezon ukończył na doskonałym drugim miejscu w rankingu.

Zwycięska załoga PKO Leasing/YKP Szczecin w składzie Krzysztof Rączka, Małgorzata Wojtysiak, Zbigniew Madaliński, Łukasz Urbanowicz i Łukasz Żuchowski zdobyła Puchar Przechodni Szczecińskiej Ligi Żeglarskiej .

Pełne wyniki sezonu:
1. PKO Leasing/YKP Szczecin – 19 pkt
2. EOL Księgowość – 12 pkt
3. Oskar Wegner – 9 pkt
4. Szkoła Regatowa YKP Szczecin – 8 pkt
5. SeaJet/CMS farbyjachtowe.pl – 6 pkt
6. Technologie Tworzyw Sztucznych – 5 pkt

Liga szczecińska jest kontynuacją projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych firm i klubów żeglarskich oraz zachęcenie ich do wspólnej zabawy i rywalizacji. Podobne projekty odbywają się również w Trójmieście, Warszawie i na Podlasiu.

W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, głównie klubowe i firmowe, bardzo często bez większego doświadczenia żeglarskiego. Liga składa się z czterech  jednodniowych rund oraz czterech  dni treningowych. Organizator zapewnia miejsce dla dziewięciu załóg. Kolejna edycja już wiosnę 2022 roku. Więcej informacji pojawi się na stronie Polskiej Ligi Żeglarskiej.

Organizatorem regat jest firma MT Partners, organizator cyklu regat Pucharu Świata Polish Match Tour oraz Polskiej Ligi Żeglarskiej.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ