< Powrót
9
czerwca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Pedro Martinez/Sailing Energy/World Sailing
Pucharu Świata w Marsylii

Finały Pucharu Świata w Marsylii: Polacy poza podium

Nie udało się naszym windsurferom zdobyć medalu podczas Finałów Pucharu Świata w Marsylii. Najwyższe, czwarte miejsce, zajął Radosław Furmański.

Nasi reprezentanci w klasie RS:X przed wyścigami medalowymi spisywali się bardzo dobrze. Paweł Tarnowski z SKŻ Ergo Hestia Sopot był czwarty, a Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski) piąty. Niestety w ostatnim wyścigu regat przypłynęli odpowiednio na siódmej i szóstej pozycji, przez co żadnemu z nich nie udało się zająć miejsca na podium. Stanęli na nim Francuzi – Pierre le Coq, Thomas Goyard i Louis Giard.

W rywalizacji kobiet Zofia Klepacka (Legia Warszawa) była druga w wyścigu medalowym i piąta w klasyfikacji końcowej. Z kolei Kamila Smektała (YKP Warszawa) zajęła w ostatnim wyścigu piątą lokatę i ostatecznie pozostała dziesiąta w klasyfikacji. W regatach zwyciężyła Noga Geller z Izraela, druga była Holenderka Lilian de Geus, a trzecia Stefania Elfutina z Rosji.

W klasie Laser Radial dobrze radziła sobie Agata Barwińska (MOS SSW Iława), która była siódma, dziesiąta oraz ósma, ale to wystarczyło tylko, aby awansować z pozycji dwunastej na jedenastą. Oznacza to brak kwalifikacji do niedzielnego wyścigu medalowego. Polce do pierwszej dziesiątki zabrakło bardzo niewiele, bo zaledwie trzech punktów.

Finały Pucharu Świata w Marsylii zakończyły rywalizację edycji 2018. Kolejna rozpocznie się już w październiku tego roku, od regat w Japonii, prawdopodobnie w Gamagori.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ