< Powrót
17
marca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Robert Deaves/Finn Class
Finn

ME Finn – Polacy bez sukcesów w Kadyksie

Dwudzieste pierwsze miejsce Piotra Kuli to najlepszy wynik Polaków na mistrzostwach Europy w klasie Finn. W zakończonej w sobotę 17 marca imprezie zwyciężył Brytyjczyk Edward Wright.

Pięciu Polaków, którzy w hiszpańskim Kadyksie wystartowali w zmaganiach najlepszych europejskich Finnistów, nie może zaliczyć tych regat do udanych. Mimo dobrych wyników w poprzedzającym mistrzostwa Europy Andaluzyjskim Tygodniu Olimpijskim, w tej imprezie nasi reprezentanci nie byli nawet blisko zdobycia medalu.

Piotr Kula (Gdański Klub Żeglarski), który we wrześniu na mistrzostwach świata zajął siódme miejsce, teraz uplasował się na dwudziestej pierwszej pozycji wśród Europejczyków i na dwudziestej ósmej w klasyfikacji generalnej. Tuż za nim był Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń), który był odpowiednio dwudziesty drugi i trzydziesty.

Najlepszym z naszych juniorów był Krzysztof Stromski (YC Rewa). Zajął on sześćdziesiąte ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, pięćdziesiąte piąte spośród Europejczyków i dwudziestej szóstej w grupie U23. Mistrzostwo Europy przypadło Brytyjczykowi Edwardowi Wrightowi, drugie miejsce zajął Holender Nicholas Heiner, a trzecie Max Salminen ze Szwecji.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ