< Powrót
4
marca 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Gdynia na Fali
Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni z wiceprezydentem Markiem Łucykiem i Agnieszką Gruszką (w środku).

Gdynia na Fali, czyli żeglarska edukacja dla najmłodszych

2700 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych weźmie udział w tegorocznej, 21. edycji programu edukacji żeglarskiej „Gdynia na Fali”. O szczegółach akcji poinformowali podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk i koordynatorka projektu Agnieszka Gruszka.

– W programie wezmą udział dzieci z 40 placówek edukacyjnych – mówiła podczas konferencji Agnieszka Gruszka. – Chętnych szkół i przedszkoli było więcej, ale ze względów organizacyjnych musieliśmy ograniczyć tę liczbę. Nowością tegorocznej edycji będzie to, że wszystkie zajęcia będą odbywać się w gdyńskiej marinie, a nie jak w latach poprzednich, w szkołach i w marinie. Dzieci będą mogły usłyszeć opowieści o historii polskiego żeglarstwa i najważniejszych postaciach z nią związanych, zajrzą do klubu żeglarskiego, gdzie zobaczą miedzy innymi Optimisty, nauczą się zakładać kamizelkę bezpieczeństwa i poznają podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na wodzie i na brzegu. Nie zabraknie konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Pierwsze zajęcia ruszą już w kwietniu.

Specjalnymi gośćmi konferencji byli uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni. Dzieci obejrzały film animowany zachęcający do udziału w projekcie.

Głównym celem programu „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do jego zadań należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.

Informacje o programie

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ