Elena Giolai / Circolo Vela Torbole
Halloween Cup
Piotr Tutkowski (POL 2117) podczas regat Halloween Cup 2021.

Halloween Cup 2021: Polskie żeglarki w czołówce!

Antonina Dziekańska zajęła drugie miejsce wśród dziewcząt w kategorii Kadetów, a Alicja Tutkowska trzecie w kategorii Juniorów podczas 9. edycji regat Halloween Cup w klasie Optimist, które w dniach 30 października – 1 listopada odbyły się na jeziorze Garda we włoskim Torbole. Organizatorem zawodów był klub Circolo Vela Torbole.

W ciągu trzech dni trwania włoskiej imprezy rywalizowało aż 549 młodych żeglarzy z 21 krajów. Byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe – Kadetów (do lat 11) oraz Juniorów (do lat 15). W tym gronie znalazło się 94 reprezentantów Polski.

W planach było osiem wyścigów dla każdej floty. Ostatecznie organizatorom udało się przeprowadzić jedynie cztery dla Kadetów, sześć dla złotej grupy Juniorów oraz po pięć dla pozostałych.

Najlepsza wśród dziewcząt w Kadetach była Antonia Dziekańska (Giżycka Grupa Regatowa). Zdobyła drugą pozycję (11. w klasyfikacji generalnej). W tej samej kategorii najwyżej sklasyfikowanym polskim Optimiściarzem został  Piotr Tutkowski (YKP Gdynia), który ukończył ściganie jako 9. wśród chłopców (10. generalnie). Podium zajęli Włosi: Artur Birghenti, Jesper Karlsen oraz Andrea Demurtas.

W grupie Juniorów natomiast najlepiej z polskich reprezentantów na Halloween Cup poradziła sobie Alicja Tutkowska (YKP Gdynia). Była trzecia wśród dziewcząt i 19. w klasyfikacji generalnej. Natomiast Bartosz Peczka (Chojnicki Klub Żeglarski) zajął 22. pozycję wśród chłopców (27. generalnie). Dwa pierwsze miejsca przypadły żeglarzom ze Stanów Zjednoczonych, Jamesowi Pine’owi oraz Wylderowi Smithowi, a skład podium uzupełnił Czech Jiri Tomes.