< Powrót
3
września 2022
Tekst:
Marta Wasążnik
Zdjęcie:
Marta Wasążnik
Gospodarki Morskiej
Uczestnicy i organizatorzy I Regat Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy.

Historyczne I Regaty Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy za nami

25 zawodników wzięło udział w piątek 2 września 2022 roku w I Regatach Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy. Impreza odbyła się w ramach obchodów 100-lecia Portu Gdynia.

W I Regatach Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy, których bazą była Marina Yacht Park, wzięło udział siedem załóg reprezentujących firmy działające w Porcie Gdynia. W zmaganiach popłynęły teamy z Portu Gdynia, Hutchison Ports Gdynia (GTC), Urzędu Morskiego w Gdyni, Bałtyckiego Terminala Kontenerowego (BCT), Mondry Terminal Gdynia, Rady Interesantów Portu Gdynia oraz Steny Line. Gościem honorowym imprezy była Hanna Wenda-Uszyńska, wnuczka inż. Tadeusza Wendy – budowniczego gdyńskiego portu.

25 żeglarzy ścigało się na jachtach 2020. Warunki pogodowe pozwoliły na przeprowadzenie trzech wyścigów. Pierwsze miejsce zajęła załoga w składzie Ryszard Drzymalski – sternik, Piotr Pawłowski i Jacek Przybylak reprezentująca Radę Interesantów Portu Gdynia. Druga była załoga Steny Line: Natalia Ruwińska – sternik, Paweł Leksycki, Agnieszka Zembrzycka i Maja Krężel. Ostatnie miejsce na podium zajęli Jacek Sadaj – sternik, Mateusz Frankiewicz i Artur Bystry z Portu Gdynia.

Medale uczestnikom regat wręczała Hanna Wenda-Uszyńska, wnuczka inż. Tadeusza Wendy.
Fot. Marta Wasążnik

– Rywalizacja była bardzo zacięta – mówi Jacek Sadaj, prezes Portu Gdynia. – Były to pierwsze regaty z okazji stulecia obchodów powstania Portu Gdynia i jestem przekonany, że wpiszą się one na stałe do kalendarza wydarzeń, które będziemy realizowali. Sądzę, że w przyszłym roku będziemy mieli jeszcze więcej załóg, bo to po prostu świetna zabawa!

Organizatorem I Regat Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy był Port Gdynia, a partnerami Fundacja Aktywnie i Zdrowo oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy 2020.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ