< Powrót
13
maja 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Paweł Solecki
Holenderskie Regaty Juniorów

Holenderskie Regaty Juniorów: Polacy w czołówce

Siódme miejsce w klasie Nacra 15 w Holenderskich Regatach Juniorów zajęli Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka, a dziesiąte Maja i Oskar Niemira.

Obie polskie załogi wystartowały w Holandii dwa tygodnie po zakończeniu mistrzostw świata w klasie Nacra 15, w których Maja i Oskar Niemira zajęli dwudzieste ósme, a Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka (wszyscy UKS Navigo Sopot) trzydzieste piąte miejsce.

Doświadczenie zdobyte na tej imprezie zaprocentowało, bo w niedzielę 13 maja nasze teamy zakończyły w czołówce Holenderskie Regaty Juniorów. Tymoteusz i Katarzyna, którzy dwukrotnie wyścigi kończyli na trzecim miejscu, zajęli ostatecznie siódmą lokatę, a Maja i Oskar dziesiątą.

Nieco dalsze miejsce zajęli w Holandii nasi Optimiściarze z Yacht Klubu Polski Gdynia. Najlepiej spisali się Gustaw Miciński i Pola Dzik, którzy w złotej flocie zajęli odpowiednio sześćdziesiąte i siedemdziesiąte trzecie miejsce.

W brązowej flocie pięćdziesiąty był Jerzy Sukow, w szmaragdowej dwudziesty pierwszy był Szczepan Damasiewicz, a we flocie koloru kości słoniowej trzeci był Mateusz Gwóźdź, a siedemdziesiąty trzeci Mikołaj Merkler.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ