< Powrót
28
kwietnia 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Carlos Almeida
Hubert Mokrzycki

Hubert Mokrzycki zwycięża w Lagos

Hubert Mokrzycki (AZS AWF Warszawa) zwyciężył w klasyfikacji mastersów oraz generalnej Mistrzostw Świata Formuły Windsurfing rozegranych w portugalskim Lagos. Wśród juniorów najlepszy był Hiszpan Fernando Lamadrid.

Pierwsza trójka klasyfikacji generalnej to, poza Mokrzyckim, Łotysz Janis Preis i Portugalczyk Miguel Martinho. Ten ostatni może mówić o sporym pechu, ponieważ w czwartym wyścigu został zdyskwalifikowany z powodu złamania elementu trapezu, co spowodowało spadek z pozycji drugiej i uniemożliwiło mu nawiązanie walki o najwyższe trofeum z naszym reprezentantem.

Regaty przebiegały pod dyktando zmiennych warunków pogodowych. W sobotę nie udało się rozegrać żadnego wyścigu i w ostatecznej klasyfikacji brano pod uwagę wyniku dotychczasowych 7 rozegranych biegów. Na szczęście Hubert Mokrzycki zapewnił sobie prowadzenie już wcześniej i utrzymał je do końca.

W pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej znalazł się jeszcze jeden reprezentant Polski, Paweł Dittrich (WSV-Werder), który zajął ósmą lokatę i był równocześnie siódmy w klasyfikacji mastersów.

W Lagos bardzo dobrze spisał się też Michał Polak (Gdański Klub Żeglarski), który w klasyfikacji juniorów zajął ostatecznie trzecie miejsce. Pozostali nasi reprezentanci zajęli dalsze lokaty

Wyniki regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ