< Powrót
9
marca 2020
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Laurens Morel/saltycolours.com
I Love Poland
Od lewej: „Nova Scotia – Sailing Poland”, „I Love Poland”, „Ocean Challenge Yacht Club - Austrian Ocean Racing Project”.

„I Love Poland” wygrywa w Regatach Heinekena

Załoga jachtu „I Love Poland” z kapitanem Grzegorzem Baranowskim zwyciężyła w 40 edycji St. Maarten Heineken Regatta w klasie jachtów Ocean Racing 1.

Jacht pływający pod auspicjami Polskiej Fundacji Narodowej to nie jedyny polski akcent w tych regatach. Załoga Przemysława Tarnackiego ścigająca się na jachcie „Ocean Challenge Yacht Club – Austrian Ocean Racing Project” zajęła 4 lokatę w tej samej grupie, a na miejscach 5 i 6 znalazły się załogi jachtów „Nova Scotia – Sailing Poland” z Maciejem Marczewskim i „Green Dragon” z Rafałem Sawickim za sterem.

Załoga Baranowskiego zajęła w szóstym wyścigu pierwszą lokatę w klasyfikacji „do mety” i w klasyfikacji generalnej zebrała 10 punktów. Tyle samo mieli Brytyjczycy płynący na jachcie „Grace O’Malley”. O ostatecznym przydziale miejsc na podium zadecydowała więc lokata na mecie ostatniego wyścigu. Polska załoga wygrała go, i dzięki temu zwyciężyła w swojej klasie.

„Grace O’Malley” zajęła w szóstym wyścigu miejsce trzecie, co ostatecznie dało Brytyjczykom drugą lokatę w klasie. Na trzecim miejscu ulokowali się żeglarze płynący pod banderą Niderlandów na jachcie „Childhood 1”.

Zwycięstwo w regatach Heinekena to kolejny udany start „I Love Poland”. Pod koniec lutego jacht zajął drugą lokatę w klasyfikacji Line Honours w regatach RORC Carribean 600 w kategorii jachtów jednokadłubowych. Załoga Baranowskiego zajęła wówczas 18 lokatę w klasyfikacji generalnej i 5 w grupie IRC Zero.

Wyniki St. Maarten Heineken Regatta

PODZIEL SIĘ OPINIĄ