< Powrót
27
lutego 2020
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
arch. I Love Poland
I Love Poland

RORC Carribean 600 – „I love Poland” już na mecie!

Jacht „I love Poland” ze skipperem Grzegorzem Baranowskim przekroczył metę regat RORC Carribean 600 zajmując drugą lokatę w klasyfikacji Line Honours dla jednokadłubowców. Do mety zbliżają się dwie kolejne jednostki z Polakami na pokładach.

Jako pierwszy jednokadłubowiec, przekroczył linię mety amerykański jacht „Wizard” (3 w klasyfikacji generalnej i 3 w klasyfikacji IRC 0) ze skipperem Richardem Clarkiem, kończąc wyścig z czasem 2 dni, 12 godzin, 27 minut i 38 sekund. Załoga „I love Poland” (Volvo Open 70), pływająca w ramach projektu Polskiej Fundacji Narodowej ukończyła regaty o godzinie 05.09 czasu atlantyckiego (10.09 czasu polskiego). Team Baranowskiego zajął 18 lokatę w klasyfikacji generalnej, 5 w grupie IRC Zero i 11 w klasyfikacji CSA oraz 3 w klasie CSA 1.

Jako trzeci jednokadłubowiec linię mety przekroczył amerykański „Prospector” ze skipperem Terencem Glackinem. W klasyfikacji jednokadłubowców, po przeliczeniu wygrywa niemiecki jacht „Outsider” z Bo Teichmanem. Niemcy przekroczyli linię mety jako 4 jednostka jednokadłubowa, ale zajęli pierwsze miejsca we wszystkich klasyfikacjach IRC i CSA.

Polacy na jachcie „Sailing Poland” (Volvo Ocean 65) ze sternikiem Maciejem Marczewskim dotarli na linie mety jako 10 załoga (54 miejsce w klasyfikacji generalnej IRC i 15 IRC Zero), jacht „Green Dragon” (Volvo Open 70) płynący pod banderą austriacką ze Zbigniewem Gutkowskim za sterem był 5 (39 w klasyfikacji generalnej i 12 w IRC Zero).

Pierwsze wielokadłubowce, trimarany, także są już na mecie. Wygrywa Peter Cunningham na MOD 70 „PowerPlay”, za nim ulokował się Jason Caroll na MOD 70 „Argo”, a trzeci metę przekroczył Giovanni Soldini na Multi 70 „Maserati”.

Tracking regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ