< Powrót
21
listopada 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Arkadiusz Komorowski
Igor Kawałko
Igor Kawałko

Igor Kawałko: Niespodziewany sukces

Najlepszym zawodnikiem tegorocznego rankingu grupy B Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist jest Igor Kawałko z Opti CWM Gdynia. Zawodnik opowiedział nam o swoich występach w tym sezonie, wrażeniach z regat na Gardzie i planach na przyszłość.

– Zająłeś w tym roku pierwsze miejsce w rankingu Optimistów gr. B. Na początku sezonu przypuszczałeś, że Twoje rezultaty będą aż tak dobre?

– Zupełnie się tego nie spodziewałem. W ogóle nie zastanawiałem się nad tym, które miejsce zajmę.

– Jaki jest klucz do sukcesu?

– Po prostu startowałem w dużej liczbie regat, w których zajmowałem dobre lokaty. W tym sezonie było to siedem-osiem imprez, a pięć z nich wygrałem.

– Który start uważasz za swoje największe osiągnięcie?

– Zdecydowanie zwycięstwo w Pucharze KS Zatoka Puck. Wystartowało tam wielu dobrych zawodników.

Igor Kawałko

Igor Kawałko (POL 2244) w Halloween Cup zajął 140 miejsce.
Fot. Elena Giolai

– Jak spędzisz jesień i zimę?

– Teraz, po sezonie, w weekendy biegamy po gdyńskim bulwarze, a w czwartki mamy treningi na sali gimnastycznej. W kwietniu czeka mnie wyjazd do Hiszpanii, żeby tam popływać.

– To będzie Twój zagraniczny debiut?

– Nie, jesienią wziąłem udział w Halloween Cup na jeziorze Garda we Włoszech. Było to zupełnie inne pływanie niż w Polsce, bo wiatr bardzo kręcił i były skały. Trudno było też przez dużą liczbę startujących zawodników, których było prawie 500. Ale było super, nie stresowałem się i zająłem 140 miejsce!

– Wiosną zaczniesz pływać w grupie A. Czego się spodziewasz?

– Nie wiem, zobaczymy po pierwszych regatach. Na razie nie stawiam przed sobą żadnych celów.

Igor Kawałko, ur. 28 czerwca 2007 roku. Przygodę z żeglarstwem rozpoczął w wieku 6 lat, jest zawodnikiem klubu Opti CWM Gdynia. W 2019 roku zwyciężył w klasyfikacji grupy B Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Jego trenerem jest Arkadiusz Komorowski.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ