< Powrót
22
września 2021
Tekst:
Jędrzej Szerle, Maciej Frąckiewicz
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
konsulów
W ubiegłym roku konsulowie rywalizowali na jachtach 2020.

III Morskie Regaty Konsulów już w niedzielę

Siedem załóg wystartuje w niedzielę 26 września w Morskich Regatach Konsulów. Jest to już trzecia edycja imprezy organizowanej przez Pomorski Związek Żeglarski i Stowarzyszenie Konsulów Honorowych w Polsce.

Morskie Regaty Konsulów narodziły się w 2019 roku, a ich celem było pokazanie konsulom piękna żeglarstwa. O tym, że udało się go zrealizować świadczy frekwencja – w pierwszej edycji rywalizowało sześcioro uczestników, a w drugiej ośmioro. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się siedmioro konsulów: konsul Bułgarii Jan Strawiński, Francji Alain Mompert, Litwy Józef Poltrok, Szwecji Magdalena Pramfelt, Bangladeszu Jan Zacharewicz i Mołdawii Jacek Tymiński. W regatach nie zabraknie także konsula honorowego Malty Sławomira Kalickiego, który triumfował w poprzednich dwóch edycjach.

W tym roku uczestnicy regat ścigać się będą w zupełnie nowej formule. Na jednym jachcie znajdą się bowiem trzy trzyosobowe załogi reprezentujące państwa poszczególnych konsulów. Takiemu teamowi towarzyszył będzie zawodowy sternik. W ten sposób w imprezie silny nacisk położony zostanie na współpracę i integrację.

Konsulowie ścigać się będą na jachtach Hanse 458 – nowoczesnych jednostkach regatowych. Planowane jest przeprowadzenie jednego wyścigu, którego trasa zostanie ustalona później, w zależności od warunków wietrznych.

Program regat

Niedziela, 26 września

9.30 – kawa – Żeglarska Strefa Chillout, Marina Yacht Park Dalmor

10.00 – Otwarcie regat, losowanie jachtów

10.30 – Zapoznanie z jachtami, zejście na wodę, przydział zadań na jachtach, pływanie szkoleniowe

11.00 – Start do regat

Ok. 14.00 – Meta

15.00 – Zakończenie regat i żeglarski lunch

Organizatorem III Morskich Regat Konsulów jest Pomorski Związek Żeglarski i Stowarzyszenie Konsulów Honorowych w Polsce. Partnerem głównym imprezy jest Port Gdynia, a patronem medialnym portal Żeglarski.info.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ