< Powrót
13
maja 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Gdański Ośrodek Sportu
Otwarcia Sezonu
Zwycięski „Hadar” w centrum Gdańska.

Inauguracyjne regaty bez wiatru

Rozegrany 11 maja wyścig o Puchar Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2019 stał pod znakiem bardzo słabego wiatru. Dlatego zmagania ukończyła tylko część startujących załóg.

Puchar Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2019 był jedną z imprez towarzyszących otwarciu sezonu żeglarskiego w Gdańsku. Organizatorami wydarzenia były wspólnie Jachtklub Stoczni Gdańskiej i Pomorski Związek Żeglarski. Wyścig rozgrywano na dwóch trasach: Gdynia-Gdańsk Nowy Port i Górki Zachodnie- Gdańsk Nowy Port.

Na trasie z Gdyni najszybciej do mety dotarł jacht „Hadar” ze skipperem Andrzejem Mysojedem (JKMW „Kotwica” Gdynia). Drugi był „Tornado” z Andrzejem Załuckim (JKMW „Kotwica” Gdynia), a trzeci jacht „Orion” ze Zbigniewem Witbrotem (JKM „Gryf” Gdynia). Tego odcinka nie ukończył reprezentujący JKMW „Kotwica” Gdynia jacht „Legia”.

Trasę z Górek Zachodnich pokonał tylko jeden skipper – Tomasz Konnak na „Czarodziejce” (JKM „Gryf” Gdynia). Do mety nie dotarły: „Kana” z Mieczysławem Lewandowskim, „Papaj 2” z Jerzym Czarniawskim, „Ref” ze skipperem Edwinem Trzosem, „Serina” z Korneliuszem Packim, „Lotta” z Marcinem Palaczem i „Santa Pasta”.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ