< Powrót
24
sierpnia 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
mat. prasowe
Błękitnej Wstędze Zalewu Wiślanego
Jacht „2 Easy 2” ze zwycięską załogą.

Jacht „2 Easy 2” najlepszy w Błękitnej Wstędze Zalewu Wiślanego

50 żeglarzy na 12 jachtach rywalizowało w dniach 21-23 sierpnia w Błękitnej Wstędze Zalewu Wiślanego – Pucharze Burmistrza Krynicy Morskiej. Zdobywcą głównego trofeum, Pucharu Przechodniego BWZW, został jacht „2 Easy 2”.

Regaty na Zalewie Wiślanym odbyły się w trudnych warunkach, przy zmiennym wietrze o sile od 1 do 4 stopni w skali Beauforta. Organizatorzy przeprowadzili jeden wyścig o długości około 20 Mm.

Puchar Przechodni Błękitnej Wstęgi Zalewu Wiślanego dla najszybszego jachtu zdobył „2 Easy 2” ze sternikiem Tomaszem Makowskim (niezrzeszony). Załoga była również najlepsza w rywalizacji w grupie 1 KWR, wyprzedzając „Litwinkę 2” ze sternikiem Marianem Drabińskim (MKŻ DAL Frombork) i „Earl Grey” Zbigniewa Dąbrowskiego (YCZW Nowa Pasłęka).

W Błękitnej Wstędze Zalewu Wiślanego w grupie 2 pierwszy był „Souvenir” ze sternikiem Tomaszem Szczepańskim, drugi „Palomino” z Danielem Justyńskim (obaj z JK Elbląg), a trzeci „Another Go” z Mateuszem Godlewskim (UKS Tolkmicko). W grupie 3 natomiast zwyciężył „Tora” Tomasza Siekierko, a kolejne miejsca na podium zajęli „Kompiss” Grzegorza Pionke (MKŻ DAL Frombork) i „Entuzjasta” Roberta Wojtusiaka (niezrzeszony).

Organizatorem regat był Urząd Miasta Krynica Morska. Impreza zaliczana jest do Pucharu Zalewu Wiślanego i Pucharu Bałtyku Południowego. Kolejnymi regatami z cyklu Pucharu Bałtyku Południowego będą Oderman Cup i XL Puchar Obrońców Westerplatte, które przeprowadzone zostaną w ostatni weekend sierpnia.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ