< Powrót
26
października 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
KŻ Horn Kraków
Jakub Kuraś
Uczestnicy Meczowych Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist.

Jakub Kuraś meczowym mistrzem PSKO 2020

W niedzielę 25 października, w Krakowie zakończyły się Meczowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Złoty medal zdobył Jakub Kuraś z Klubu Żeglarskiego Horn Kraków.

Przeprowadzone w dniach 23-25 października regaty były drugimi meczowymi mistrzostwami zorganizowanymi w tym roku przez Klub Żeglarski Horn Kraków. W dniach 9-11 października, także na zalewie Bagry, odbyły się Meczowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser.

Z powodu pandemii COVID-19 na starcie stanęło jedynie dziesięciu zawodników z Warszawy i Krakowa, mimo tego rywalizacja była zacięta.

– Było bardzo fajnie i z początku mieliśmy wystarczająco dobrą pogodę, żeby przeprowadzić wszystkie wyścigi eliminacyjne – tłumaczy Józefa Ogrodnik, prezes Klubu Żeglarskiego Horn Kraków. – Dzisiaj nie było na tyle dużo wiatru, żeby zejść na wodę, ale na podstawie wcześniejszych wyników udało się wyłonić mistrza.

Pierwsze miejsce w meczowych mistrzostwach PSKO zajął Jakub Kuraś, który w wyścigach pokonał wszystkich konkurentów. Drugi był Hubert Staroń (obaj KŻ Horn Kraków), a trzeci Alexander Nowak (UKS Sindbad Legionowo).

Na kolejnych lokatach uplasowali się Jakub Wegiera (UKS Sindbad Legionowo), Aleksander Szczepara, Piotr Kuźniarski, Teresa Milbałer (wszyscy KŻ Horn Kraków), Krzysztof Junczyk, Borys Łabędzki i Filip Sroczyński (wszyscy UKS Sindbad Legionowo).

Organizatorem Meczowych Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist był Klub Żeglarski Horn Kraków, a patronem medialnym portal Żeglarski.info.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ