< Powrót
11
października 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
KŻ Horn Kraków

Meczowe Mistrzostwa PSKL: zawodnicy z Krakowa i Warszawy najlepsi

Alicja Spruch, Leon Gniadek, Michalina Pawelczyk i Kacper Bąk to najlepsi zawodnicy zakończonych w niedzielę 11 października Meczowych Mistrzostw PSKL.

W trudnych warunkach odbywały się w dniach 9-11 października Meczowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser. W regatach, zorganizowanych przez Klub Żeglarski Horn Kraków na zalewie Bagry, wystartowało 22 młodych zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w klasach Laser 4,7 i Radial.

– W tym roku uczestników było więcej, więc mogliśmy rozegrać niezależne floty dziewczyn i chłopaków – tłumaczy Andrzej Ogrodnik, wiceprezes Klubu Żeglarskiego Horn Kraków. – Pierwszego dnia warunki były na tyle dobre, że zrobiliśmy wszystkie zaplanowane rundy eliminacyjne. Drugiego i trzeciego dnia z wiatrem było tak słabo, że nie udało się przeprowadzić wyścigów.

W klasie Laser Radial kobiet pierwsze miejsce zajęła Alicja Spruch (MKS Dwójka Warszawa), a drugie jej klubowa koleżanka Amelia Buska. Trzecia była Anna Trędowska (KŻ Horn Kraków). W Radialu mężczyzn najlepszy był Leon Gniadek (KŻ Horn Kraków) – ubiegłoroczny zdobywca meczowego mistrzostwa PSKL w klasie Laser 4,7, który wyprzedził Filipa Kapałę (MKŻ Arka Gdynia) i Marcina Pietrzaka (MKS Dwójka Warszawa).

W klasie Laser 4,7 kobiet triumfowała Michalina Pawelczyk (MKS Dwójka Warszawa), na drugiej lokacie uplasowała się Gita Van Der Voort (KŻ Horn Kraków), a na trzeciej Zuzanna Rodzeń (MKŻ Arka Gdynia). Wśród chłopców pierwszy był Kacper Bąk, drugi Jan Pacheco (obaj KŻ Horn Kraków), a trzeci Tymon Gajdziński (MKŻ Arka Gdynia).

To nie koniec meczowych emocji na zalewie Bagry w Krakowie – już w dniach 23-25 października odbędą się tam Meczowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist.

Organizatorem Meczowych Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser był Klub Żeglarski Horn Kraków, a patronem medialnym portal Żeglarski.info.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ