< Powrót
22
września 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
arch. KŻ Horn Kraków
meczowych
Zmagania na meczowych mistrzostwach PSKO w 2018 roku.

Optimiściarze zmierzą się w Meczowych Mistrzostwach PSKO

Najlepsi zawodnicy klasy Optimist powalczą w dniach 23-25 października na zalewie Bagry o tytuł meczowego mistrza Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Organizatorem regat jest Klub Żeglarski Horn Kraków.

Zmagania w Meczowych Mistrzostwach PSKO rozpoczną się w piątek 23 października. Na starcie staną najlepsi zawodnicy z grupy A, m.in. Jakub Kuraś (KŻ Horn Kraków), trzynasty w rankingu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Rywalizować będą w formule mieczowej, czyli w pojedynkach jeden na jednego, do niedzieli 25 października. Akwenem regat jest krakowski zalew Bagry, nad którym mieści się KŻ Horn Kraków.

meczowychRegaty otwarte zostaną w piątek o godzinie 10.15, a już o 11 rozpocznie się pierwszy wyścig. Zmagania potrwają do niedzieli i zakończą o godzinie 16. Tradycyjnie organizatorzy zapewnią młodzieży nie tylko emocje na wodzie.

– Zawsze staramy się pokazać młodym ludziom okolicę, żeby wyjechali z Krakowa pełni przeżyć – tłumaczy Józefa Ogrodnik, prezes Klubu Żeglarskiego Horn Kraków. – W tym roku planujemy m.in. widok z wieży Kościoła Mariackiego, zwiedzanie Wieliczki oraz wycieczkę do parku wodnego.

To już trzecie z rzędu Meczowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist zorganizowane przez KŻ Horn Kraków. W pierwszej edycji w 2018 roku na zalewie Bagry rywalizowało szesnastu najlepszych zawodników klasy Optimist. W drugiej zaś dwudziestu. Obie wśród dziewcząt wygrała Paulina Rutkowska (YKP Gdynia), a wśród chłopców pierwszą Oskar Ponto (YKP Gdynia), a drugą Kacper Bąk (KŻ Horn Kraków).

Organizatorem Meczowych Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist jest Klub Żeglarski Horn Kraków, a patronem medialnym portal Żeglarski.info.

Strona internetowa regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ