< Powrót
23
września 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tomasz Figlerowicz/PSKO
Paulina Rutkowska i Oskar Ponto
Oskar Ponto i Paulina Rutkowska.

Paulina Rutkowska i Oskar Ponto meczowymi mistrzami Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist

W niedzielę 23 września zakończyły się w Krakowie Meczowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Zwyciężyli w nich Paulina Rutkowska i Oskar Ponto.

Na organizowanych na Zalewie Bagry w Krakowie mistrzostwach wystartowało szesnaścioro Optimiściarzy z całej Polski, sześć dziewcząt i dziesięciu chłopców. Po trzech dniach zmagań przy zmiennej pogodzie udało się wyłonić meczowych mistrzów PSKO.

W finałowej rywalizacji dziewcząt zmierzyły się ze sobą dwie zawodniczki YKP Gdynia – Paulina Rutkowska i Zuzanna Zielińska. Lepsza okazała się pierwsza z nich i to ona trzymała złoty medal. W grupie chłopców w finałowym pojedynku Oskar Ponto (YKP Gdynia) pokonał Antoniego Nazimka (JKW Poznań).

Jest to kolejny sukces zawodników YKP Gdynia w tym sezonie. Paulina jest brązową medalistką Drużynowych Mistrzostwach Europy klasy Optimist i mistrzynią Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13, natomiast Oskar ma na swoim koncie m.in. zwycięstwo w Pucharze Dziwnowa.

Organizatorem Meczowych Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist był Klub Żeglarski Horn Kraków. Patronem medialnym wydarzenia był portal Żeglarski.info.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ