< Powrót
27
maja 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
III Żeglarskiej
II Żeglarska Parada Świętojańska.

Joanna Pajkowska popłynie w III Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej

Coraz więcej jachtów zgłasza się do III Żeglarskiej Parady Świętojańskiej w Gdyni. Wieczorem w sobotę 22 czerwca w rozświetlonej kawalkadzie popłynie m.in. Joanna Pajkowska, która miesiąc temu zakończyła wokółziemski rejs solo non stop.

Zbliża się kolejna edycja Żeglarskiej Parady Świętojańskiej w Gdyni. Podczas pierwszej imprezy w 2017 roku płynęło w niej jedenaście jachtów, a w 2018 roku już blisko pięćdziesiąt. W tym roku noc świętojańską na wodach Zatoki Gdańskiej może świętować jeszcze więcej żeglarzy.

Wśród osób, które zadeklarowały udział w tegorocznej paradzie znalazła się m.in. Joanna Pajkowska. Wcześniej żeglarka, która ma na koncie m.in. samotny wokółziemski rejs dookoła świata bez zawijania do portu oraz zwycięstwo w dwuosobowych transatlantyckich regatach TwoSTAR 2017, pojawi się na otwarciu koncertu Cudawianki. O godzinie 19 na scenie na gdyńskiej plaży Joanna Pajkowska zostanie powitana przez władze Gdyni i Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Podobnie jak w ubiegłych latach formuła Żeglarskiej Parady Świętojańskiej jest prosta – rozświetlone jachty przepłyną od Orłowa do Gdyni w rozświetlonej kawalkadzie, a na wysokości śródmiejskiej plaży odpalą race. Po paradzie odbędzie się spotkanie integracyjne dla załóg na falochronie wschodnim gdyńskiej mariny. Będzie to okazja do wręczenia okolicznościowej nagrody dla najpiękniej oświetlonego jachtu z najweselszą załogą.

Program parady:
20.00 odprawa kapitanów
20.30-21.00 – wypłynięcie na linię startu do parady
21.10-21.30 – start do parady, odpalenie dodatkowego oświetlenia
21.30-22.15 – parada i ustawienie się wszystkich jachtów w szyku na wysokości plaży gdyńskiej
22.15-22.40 – utrzymanie szyku i odpalenie rac na jachtach
22.40-22.50 – wejście do portu jachtowego
23.00 – spotkanie integracyjne załóg jachtów oraz zaproszonych gości

Skipperzy jachtów chętni do wzięcia udziału w III Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej mogą się zgłaszać do Jerzego Jałoszewskiego (tel. 604-543-210, e-mail j.jaloszewski@3-miasto.com.pl) do piątku 21 czerwca. Organizatorem imprezy jest Pomorski Związek Żeglarski. III Żeglarska Parada Świętojańska odbywa się w ramach Święta Morza w Gdyni oraz obchodów 95-lecia PZŻ.

Regulamin imprezy

Formularz zgłoszeniowy w formacie .pdf

Formularz zgłoszeniowy w formacie .docx

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ