< Powrót
10
sierpnia 2015
Tekst:
opr. IM
Zdjęcie:
Piotr Stelmarczyk

Jubileuszowe XV Regaty Unity Line rozstrzygnięte

W dniach 7-8 sierpnia na Zatoce Pomorskiej w pobliżu Świnoujścia odbyły się XV Regaty Unity Line. Wystartowało 48 jachtów, w tym 12 niemieckich, ze 175 żeglarzami.

Jachty ścigały się na Zatoce Pomorskiej w pobliżu Świnoujścia, dzięki czemu było to morskie widowisko dla plażowej publiczności. Jednocześnie na plaży w Świnoujściu rozstawiona została strefa Unity Line, w której odbywały się zabawy i konkursy dla wczasowiczów.

Pogoda była dynamiczna, wiatry szybko zmieniały kierunki od północnego wschodu do zachodu. W piątek 7 sierpnia wiało od 2 do 4 stopni w skali Beauforta, a w sobotę 8 sierpnia od 3 do 0. Flauta jaka zapanowała w sobotę zmusiła organizatorów do odwołania trzeciego wyścigu.

W poszczególnych grupach zwyciężyli:

grupa ORC A – jacht „Antidotum” z kpt. Marcinem Mrówczyńskim
grupa ORC B – jacht „Orson” z kpt. Andrzejem Sokołowskim
grupa I KWR – jacht „Antidotum” z kpt. Marcinem Mrówczyńskim
grupa II KWR – jacht „Xante” z kpt. Radosławem Okińskim
grupa I Open – jacht „Dancing Queen” z kpt. Jerzym Matuszakiem
grupa II Open – jacht „Aphrodite” z kpt. Norbertem Stoeckerem
grupa III Open – „Trochus II” z kpt. Arturem Pomorskim
Żeglarze samotni  – jacht „Awior” z kpt. Edwardem Szymańskim

W klasyfikacji na bezwzględnie najszybszy jacht zwyciężył „Trochus II” z kpt. Arturem Pomorskim przed „Dancing Queen” z kpt. Jerzym Matuszakiem i „Black Magic” z kpt. Danny Stoeckerem. 

Wyniki:

KWR
ORC
Open
Najszybszy jacht

Na zakończeniu regat obecni byli przedstawiciele firmy Unity Line z zastępcą dyrektora Pawłem Wojdalskim. Wraz z sędzią główną Izabellą Kidacką oraz pomysłodawcą i organizatorem regat od roku 2001 Piotrem Stelmarczykiem wręczyli statuetki, medale, dyplomy, certyfikaty i nagrody rzeczowe. Puchar Konsula Republiki Federalnej Niemiec w Szczecinie Bartłomieja Sochańskiego otrzymał kpt. Danny Stoecker z jachtu „Black Magic”, który w klasyfikacji generalnej był pierwszy spośród załóg niemieckich. 

Regaty Unity Line to ważna impreza w ramach Pucharu Bałtyku Południowego, zawsze w czołówce imprez od Świnoujścia do Kaliningradu.

Więcej informacji na temat regat (historia, wyniki, zdjęcia, artykuły prasowe) znajduje się na stronie internetowej: www.regaty-unityline.pl

 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ