Paweł Tarnawski
Kacper Bąk
Kacper Bąk (z prawej) podczas wyścigów.

Kacper Bąk mistrzem Polski młodzików w klasie O’pen Skiff

W niedzielę 9 czerwca zakończyła się druga edycja Pucharu Pucka. Przez trzy dni rywalizowali w nim zawodnicy klas Laser i O’pen Skiff.

W Pucharze Pucka, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku, Miejski Klub Żeglarski „Arka” Gdynia, Polskie Stowarzyszenie Klasy Open Bic i Stowarzyszenie „Koliber”, przy współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim, wystartowało 233 zawodników z całej Polski.

Ranga zawodów była wysoka – dla klas Laser Standard, Radial i 4,7 były to eliminacje do najważniejszych międzynarodowych imprez, a dla O’pen Skiff mistrzostwa Polski młodzików.

W O’pen Skiff rywalizowało trzydziestu sześciu żeglarzy. Całe podium w klasyfikacji generalnej zajęli zawodnicy KŻ Horn Kraków. Pierwsze miejsce i mistrzostwo Polski młodzików zdobył Kacper Bąk, który wygrał pięć z dziewięciu przeprowadzonych wyścigów. Druga była Katarzyna Wajdowska, a trzeci Jan Pacheco (który zarazem zajął drugie miejsce w kategorii młodzików – U15). Na czwartej lokacie w klasyfikacji generalnej i trzeciej w U15 uplasowała się Janina Dmochowska (MKŻ „Arka” Gdynia). W U13 pierwszy był Jan Suchocki (MKŻ Arka Gdynia), druga Gita Van Der Voort (KŻ Horn Kraków), a trzecia Liwia Liszkiewicz (OKŻ Olsztyn).

Podium klasyfikacji generalnej klasy O’pen Skiff.

W klasie Laser 4,7 kobiet pierwsze miejsce zajęła Lilly May Niezabitowska (Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg), drugie Klara Sobczak (Chojnicki Klub Żeglarski), a trzecie Maria Prus-Głowacka (AZS Poznań). Wśród mężczyzn najlepszy był Jan Krawczyk (ChKŻ), drugi Wiktor Robaczewski (MOS SSW Iława), a trzeci Bartosz Andrzejak (Nauticus Yacht Club Olsztyn).

W Radialu kobiet triumfowała Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), drugie miejsce zajęła Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa), a trzecie Magdalena Placzke (UKS „Fir” Warszawa). W Radialu mężczyzn dwa pierwsze miejsca przypadły zawodnikom MKS „Dwójka” Warszawa – Łukaszowi Machowskiemu i Przemysławowi Machowskiemu. Trzeci był Tytus Butowski (KS AZS AWFiS Gdańsk).

Dawid Kania (ŻLKS Poznań) zwyciężył z kolei rywalizację w klasie Laser Standard, wyprzedzając Michała Krasodomskiego (KS AZS AWFiS Gdańsk) i Filipa Ciszkiewicza (MKŻ „Arka” Gdynia).