< Powrót
6
czerwca 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Wojciech Stepień
Pucharze Pucka
Zmagania w Pucharze Pucka w 2018 roku.

Lasery i O’pen Skiffy popłyną w Pucharze Pucka

Ponad 200 zawodników klas Laser Standard, Radial i 4,7 oraz O’pen Skiff będzie rywalizowało w trzydniowym Pucharze Pucka.

Od 7 do 9 czerwca potrwają zmagania w Pucharze Pucka. Będą to Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie O’pen Skiff. Z kolei dla klasy Laser – eliminacje do mistrzostw świata i Europy w Standardzie U21, do mistrzostw Europy w Radialu kobiet U21, do mistrzostw świata w Laserze 4,7, do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Laserze 4,7 oraz do mistrzostw Polski w sprincie.

W regatach wystartuje m.in. Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) – szósta zawodniczka ubiegłorocznych mistrzostw świata juniorów. Na starcie zobaczymy Przemysława Machowskiego (MKS Dwójka Warszawa), który w zakończonych 25 maja mistrzostwach Europy juniorów w klasie 4,7 zajął dziewiątą lokatę. Oraz Michała Krasodomskiego (KS AZS AWFiS Gdańsk) – brązowego medalistę ubiegłorocznych mistrzostwach świata juniorów klasy Laser Radial w grupie U17.

Zawody rozpoczną się w piątek 7 czerwca i potrwają do niedzieli 9 czerwca.

Puchar Pucka, który kontynuuje tradycje Pucharu Arki, organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku, Miejski Klub Żeglarski „Arka” Gdynia, Polskie Stowarzyszenie Klasy Open Bic i Stowarzyszenie „Koliber”, przy współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

Zawiadomienie o regatach

Strona regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ