< Powrót
25
sierpnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
www.segel-bilder.de
juniorów klasy Laser Radial
Michał Krasodomski (KS AZS AWFiS Gdańsk).

Mistrzostwa świata juniorów klasy Laser Radial: Michał Krasodomski z brązem

Trzecie miejsce w grupie U17 w mistrzostwach świata juniorów klasy Laser Radial w Kilonii zajął Michał Krasodomski.

W zakończonych w sobotę 25 sierpnia zmaganiach klasy Radial wystartowało ponad trzystu pięćdziesięciu zawodników, w tym czternaścioro młodych Polaków. Po sześciu dniach regat najlepsze miejsce zajął Michał Krasodomski (KS AZS AWFiS Gdańsk), tegoroczny mistrz Europy juniorów U17 w klasie Laser Radial, który był jedenasty w klasyfikacji generalnej i trzeci w grupie U17.

Dwudziesty pierwszy był Tytus Butowski (KS AZS AWFiS Gdańsk), dwudziesty ósmy Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa), pięćdziesiąty czwarty Piotr Malinowski (MOS SSW Iława), a siedemdziesiąty Konstanty Sawicki (MBSW/UKŻR Giżycko), który w grupie U17 uplasował się na ósmej lokacie. Reszta Polaków zajęła dalsze miejsca.

Z dobrej strony pokazały się również nasze reprezentantki. Czternaste miejsce zajęła Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), dwudzieste czwarte Katarzyna Harc (TS Kuźnia Rybnik), dwudzieste dziewiąte Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Giżycko), która w grupie U17 była szósta, i pięćdziesiąte szóste Marcelina Korszon (UKS FIR Warszawa) – dwunasta w U17. Pozostałe Polki zajęły dalsze miejsca.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ