Cserta Gábor
Laser Radial Juniorów
Marcelina Korszon podczas wyścigów.

ME Laser Radial Juniorów 2018: Marcelina Korszon i Michał Krasodomski ze złotem!

Dwa złote medale w grupie U17 zdobyli Polacy na Mistrzostwach Europy Laser Radial Juniorów. Na węgierskim Balatonie triumfowali Marcelina Korszon i Michał Krasodomski.

Choć pogoda na rozpoczętych 9 kwietnia mistrzostwach nie była sprzyjające – we wtorek i w środę przez brak wiatru nie odbył się ani jeden wyścig – to dla naszych reprezentantów okazały się one wyjątkowo udane.

W grupie kobiet najlepiej spisała się Marcelina Korszon (UKS FIR Warszawa), która zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, a w grupie U17 była pierwsza. Tuż za nią uplasowała się Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), która zajęła w klasyfikacji generalnej siódmą lokatę. W czołówce znalazły się również inne Polki. Katarzyna Harc (TS Kuźnia Rybnik) była piętnasta, Kinga Brzóska (MKŻ Arka Gdynia) dziewiętnasta i piąta w grupie U17, Magdalena Płaczke (UKS FIR Warszawa) dwudziesta trzecia, a Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Giżycko) dwudziesta ósma i szósta w grupie U17.

Laser Radial Junior

Michał Krasodomski, fot. Cserta Gábor

Wśród mężczyzn najwyższe miejsce zajął Michał Krasodomski (KS AZS AWFiS Gdańsk), który był ósmy w klasyfikacji generalnej oraz zdobył mistrzostwo w grupie U17. Na dziesiątej lokacie uplasował się Piotr Ostrowski (AZS UW Warszawa), na dziewiętnastej Kacper Stanisławski (MKŻ Arka Gdynia), na dwudziestej pierwszej Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa), na dwudziestej trzeciej Piotr Malinowski (MOS SSW Iława), na dwudziestej siódmej Tytus Butowski (KS AZS AWFiS Gdańsk), a na dwudziestej dziewiątej Mikołaj Silny (SEJK Pogoń Szczecin), który w grupie U17 był czwarty.

Wyniki

W sobotę zakończyły się również Mistrzostwa Europy Laser 4,7 Juniorów w Patras w Grecji. Wystartowała w nich tylko dwójka Polaków, reprezentanci MKŻ Arka Gdynia, Natalia i Igor Kuczys.

Natalia, pomimo dobrego początku regat – pierwszy wyścig ukończyła na drugim miejscu – zajęła w nich ostatecznie trzydzieste trzecie miejsce. Z kolei Igor, który pierwszy sezon pływa tej klasie, był osiemdziesiąty ósmy, a zarazem dziewiętnasty w grupie U16.