< Powrót
11
kwietnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Cserta Gábor
Laser Radial i 4,7
Wiktoria Gołębiowska podczas wyścigów.

ME Laser Radial i 4,7 Juniorów 2018: Dobre wyniki Polaków na półmetku

W poniedziałek rywalizację w mistrzostwach Europy rozpoczęli na Węgrzech juniorzy klasy Laser Radial. Z kolei w Grecji trwają mistrzostwa Europy juniorów w klasie Laser 4,7. Po trzech dniach zmagań polscy zawodnicy mają powody do zadowolenia.

W Mistrzostwach Europy Laser Radial Juniorów na Balatonie wystartowało dwudziestu czterech naszych reprezentantów. I póki co spisują się bardzo dobrze, choć pogoda żeglarzom nie sprzyja. We wtorek i w środę z powodu braku wiatru nie udało się przeprowadzić ani jednego wyścigu.

W grupie chłopców Mikołaj Silny (SEJK Pogoń Szczecin) zajmuje czwarte miejsce i pierwsze w grupie U17. Na piątym jest Tytus Butowski (KS AZS AWFiS Gdańsk), a na dziesiątym Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa). Piotr Malinowski (MOS SSW Iława) jest trzynasty, Michał Krasodomski (KS AZS AWFiS Gdańsk) dwudziesty drugi i czwarty w grupie U17.

Natomiast w grupie dziewczyn Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) jest szósta, Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Giżycko) ósma i druga w kategorii U17, Zosia Burska (SEJK Pogoń Szczecin) czternasta, Kinga Brzóska (MKŻ Arka Gdynia) szesnasta i czwarta w kategorii U17, a Marcelina Korszon (UKS FIR Warszawa) dwudziesta pierwsza i szósta w kategorii U17.

Wyniki

W Patras w Grecji odbywają się natomiast mistrzostwa Europy Laser 4,7 Juniorów. Bierze w nich udział tylko dwójka Polaków – rodzeństwo Natalia i Igor Kuczys z MKŻ Arka Gdynia. Tam również pogoda nie rozpieszcza uczestników – przez brak wiatru w środę tylko dziewczęta miały okazję się pościgać.

Po czterech wyścigach Natalia zajmuje dziewiętnaste miejsce, a Igor sto czwarte i dwudzieste trzecie w grupie U16. Trzeba przy tym podkreślić, że dla gdyńskiego żeglarza jest to pierwszy sezon w klasie Laser 4,7. Jeszcze w zeszłym sezonie Igor z sukcesami pływał na Optimiście.

Wyniki dziewcząt

Wyniki chłopców

Mistrzostwa Europy klas Laser Radial i 4,7 potrwają do soboty 14 kwietnia.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ