< Powrót
21
lipca 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Kadr
W Kadrze Wojewódzkiej są zawodnicy m.in. klasy ILCA.

Kadry Wojewódzkie w żeglarstwie na Pomorzu na półmetku

Pierwsze medale zdobyli członkowie pomorskich Kadr Wojewódzkich Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów. Młodzi żeglarze są już na półmetku sezonu.

Od kwietnia 133 zawodników z pomorskich klubów bierze udział w zgrupowaniach oraz konsultacjach szkoleniowych i startowych w ramach kadr wojewódzkich w żeglarstwie. Młodzi żeglarze szkolą się i rywalizują w klasach Optimist, Techno 293, O’pen Skiff, ILCA 4, 6 i 7, iQFoil, Cadet, L’Equipe oraz 420.

– Z Kadrą Wojewódzką Młodzików zrealizowaliśmy już siedem zgrupowań i startów, z Kadrą Wojewódzką Juniorów Młodszych siedemnaście, a z Kadrą Wojewódzką Juniorów dziewięć – opowiada Filip Lipski, trener koordynator Pomorskiego Związku Żeglarskiego. – Odbyły się też już pierwsze ważne imprezy dla naszych kadrowiczów. W mistrzostwach Polski juniorów młodszych w Cadetach szóste miejsce zajęły Anna Łyczko i Wiktoria Krauza z ŻUKS Stężyca. Natomiast w klasie O’pen Skiff złoty medal zdobył Piotr Trella z MKŻ Arka Gdynia, a brązowy Franciszek Kamola z KS AZS AWFiS Gdańsk.

Pomorscy kadrowicze w najbliższym czasie wystartują w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pucku. W dniach 1-4 sierpnia będą się ścigać zawodnicy klas ILCA 4 i L’Equipe, a następnie od 11 do 14 sierpnia klas Optimist i Formuła Windsurfing Foil. Reszta imprez – m.in. mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców – odbędzie się we wrześniu.

Żeglarze z Pomorza startują też w międzynarodowych imprezach. Aktualnie Karol Stachowiak, Wiktor Weselak (obaj KS AZS AWFiS Gdańsk), Maciej Barć i Wojciech Wilczyński (obaj SKŻ Ergo Hestia Sopot) rywalizują w mistrzostwach świata w klasie O’pen Skiff. W rozpoczynających się 30 lipca mistrzostwach Europy w klasie Optimist również popłyną pomorscy kadrowicze – Kaja Śledzińska, Alicja Damps (obie ChKŻ), Alicja Tutkowska, Szymon Kolka (oboje YKP Gdynia) i Julia Padzik (Opti CWM Gdynia).

Szczegółowe informacje o pomorskich Kadrach Wojewódzkich w żeglarstwie

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ