< Powrót
25
lipca 2022
Tekst:
mat. prasowe UKS Navigo
Zdjęcie:
UKS Navigo
Katamarany

Katamarany w wyścigach na wodach Zatoki Gdańskiej

W dniach 22-24 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2022 oraz regaty o Puchar Sopotu Moth i Waszp, organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo.

Zawodnicy rywalizowali w klasach: A-class, F-18, Open, Moth i Waszp. W piątek 22 lipca zawodnicy cały dzień czekali na wiatr, zeszli na wodę po południu. Udało się przeprowadzić jeden wyścig dla klasy Open i F-18. W sobotę odbyła się parada katamaranów przy sopockim molo, zawodnicy podpływali wyjątkowo blisko i była to niemała atrakcja dla mieszkańców Sopotu i turystów. Następnie odbył się jeden wyścig, który jednak unieważniono ze względu na zbyt słaby wiatr. W niedzielę przeprowadzono cztery wyścigi w zmiennym i szkwalistym wietrze.

W klasie F-18  i Open pierwsze miejsce zajęli Krzysztof Bassak i Piotr Siciński (YKP Warszawa), drugie – Łukasz Wroczyński i Rafał Schleifer (UKS Navigo Sopot), trzecie – Arek Piernicki i Michał Kraskowski (UKS Navigo Sopot).

W kategorii Open Młodzież zwyciężyli Stanisław Wierczyński i Kacper Barszczyk (UKS Navigo Sopot), przed Rodionem Mushchinkin i Jarkiem Stella (UKS Navigo Sopot) oraz Józefem Krasowskim i Michałem Trafalskim. Wszyscy na podium startowali na łódkach Nacra 15.

W klasie A pierwsze miejsce zajął Kuba Surowiec, drugie – Tymoteusz Bendyk, trzecie Jacek Noetzel (wszyscy UKS Navigo Sopot). Najlepszym Juniorem został Andrzej Senkus, a najlepszym w kategorii A-class Classic – Marek Żebrowski (obaj UKS Navigo Sopot).

W klasie Moth regaty wygrał Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki), drugi był Gustaw Micinski (YKP Gdynia), trzecie miejsce zajął Marcin Kamiński (UKS Navigo Sopot). W klasie Waszp zwyciężył Marek Cierzan przed Mateuszem Puszem (obaj UKS Navigo Sopot).

Wyniki

Regaty były zaliczane do Pucharu Polski Katamaranów, odbyły się pod patronatem miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ