< Powrót
21
czerwca 2015
Tekst:
Catamaran Youth Team Poland
Zdjęcie:
Catamaran Youth Team Poland

Klinika Catamaran Youth Team Poland

W piątek 19 czerwca zakończyło się pierwsze zaplanowane na ten sezon zgrupowanie Catamaran Youth Team Poland. Udział w nim wzięło 6 załóg, a bazą był klub żeglarski UKS Navigo w Sopocie.

Grupa powstała we współpracy UKS Navigo Sopot i Polskiego Związku Żeglarskiego, zrzesza najlepszych młodych specjalistów katamaranowych w Polsce.

Podczas tygodnia wspólnych zajęć młodzi żeglarze codziennie uczestniczyli w dwóch sesjach treningowych na wodzie oraz zajęciach poświęconych poprawie sprawności fizycznej, pracy przy sprzęcie i poznawaniu teorii. Treningi na wodzie podzielone były na część poranną, gdzie skupiano się głównie nad doskonaleniem techniki żeglowania, jak również trymie katamaranów. Popołudniowe zejście na wodę to różnego rodzaju formy wyścigów.

Na lądzie dużo czasu żeglarze poświęcali na poprawę takielunku. Wszystkie załogi wykazywały duże zaangażowanie w wykonywanie założeń treningowych, co zaowocowało widocznym u wszystkich progresem.

Głównym celem zgrupowania Catamaran Youth Team Poland było przygotowanie do mających się odbyć w dniach 27-29 czerwca w Górkach Zachodnich Mistrzostw Polski w klasie Hobie Cat 16.

Wystartują w nich 4 załogi z tej grupy. W tym samym czasie dwie kolejne wezmą udział w regatach Trzy Mola w Sopocie, zaliczanych są do Pucharu Polski Katamaranów.

Kolejne zgrupowanie Catamaran Youth Team Poland odbędzie się w dniach 1-7.07.2015 r. również w Sopocie. Żeglarze będą się na nim szykować do startu w regatach Super Sail Tour w Kellenhusen w dniach 11-12.07.2015.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych juniorów do 16 roku życia do wzięcia udziału w tym zgrupowaniu. Będzie możliwość skorzystania z katamaranów należących do Klubu Żeglarskiego Navigo. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres open@katamaran.sopot.pl lub pod numerem telefonu 602 376 868 – Paweł Solecki (trener).

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ