< Powrót
9
marca 2020
Tekst:
Andrzej Szrubkowski
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
regat

Komunikat Zespołu ds. Regat Morskich Polskiego Związku Żeglarskiego

ZRM PZŻ informuje o zakończeniu przyjmowania opinii w sprawie projektów regulaminów Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski 2020 i Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski 2021.

8 osób (w tym 1 po terminie) skomentowało opublikowane przepisy, wyrażając na ich temat swą opinię. Opinie charakteryzowały się w większości znacznym stopniem merytorycznej niespójności i cechowała je generalnie chęć zaspokojenia indywidualnych oczekiwań. Spośród proponowanych zmian, trzy zostały uwzględnione w dokonanej aktualizacji projektów.

Analiza otrzymanych opinii zdaje się potwierdzać konieczność kontynuowania podjętej inicjatywy w zakresie porządkowania zasad przeprowadzania rywalizacji w kategorii jachtów morskich. Niniejszym informujemy o kontynuowaniu zbierania opinii o oczekiwaniach środowiska w zakresie kierunku rozwoju morskiego żeglarstwa regatowego w Polsce. Swoje spostrzeżenia i uwagi prosimy kierować na adres zrm@pya.org.pl.

Dziękujemy tym, którzy zechcieli przekazać nam swój pogląd w zakresie przedstawionej problematyki. Ich godna pochwały aktywność dowodzi, że istnieje zrozumienie dla potrzeby dokonania zmian, a kolejne konsultacje odbędą się przy udziale liczniejszego grona respondentów.

Po zatwierdzeniu przez Zarząd PZŻ przedmiotowych dokumentów, co powinno nastąpić w bieżącym tygodniu na stronie PZŻ zostaną zamieszczone komunikaty informujące o przyjmowaniu wniosków do kalendarza Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski 2020 oraz otwarciu konkursu ofert na organizację Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski 2021.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ