< Powrót
7
maja 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Agnieszka Skrzypulec Irmina Mrózek Gliszczynska

Koniec teamu Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczynska

Mistrzynie świata w klasie 470, Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczynska, podjęły decyzję o zakończeniu współpracy.

Oświadczenie, w którym zawodniczki poinformowały o rozwiązaniu teamu POL11 , ukazało się na profilu facebookowym żeglarek w poniedziałek, 7 maja. Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Irmina Mrózek-Gliszczynska (Chojnicki Klub Żeglarski) tłumaczą w nim, że powodem zakończenia współpracy były sprawy osobiste. Decyzja została podjęta 17 kwietnia.

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczynska mają na koncie m.in. dziesiąte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku, mistrzostwo świata w klasie 470 oraz zwycięstwo w regatach Pucharu Świata w Gamagori w 2017 roku. W ostatnich tygodniach dziewczynom wiodło się jednak gorzej – w kwietniowych regatach o Puchar Księżniczki Zofii nie zakwalifikowały się do złotej floty i zajęły dwudzieste piąte miejsce.

Choć decyzja Agnieszki i Irminy wydaje się definitywna, to można mieć nadzieję, że dziewczyny jeszcze wspólnie popływają.

– Pracujemy nad tym, żeby załagodzić sytuację – mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Jak czytamy na facebookowym profilu PZŻ, Pion Sportu podjął działania, aby znaleźć optymalne rozwiązanie.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ