< Powrót
1
lutego 2021
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Mariusz Kluk
Caligula Cup

Laura Banach i Gustaw Miciński mistrzami Polski juniorów w klasie DN

W weekend 30-31 stycznia ponad pół setki bojerowców ścigało się na jeziorze Dargin w Caligula Cup oraz mistrzostwach Polski w klasie DN juniorów i Ice Optimist.

Najlepsi polscy bojerowcy klas DN i Ice Optimist latali w ostatni weekend w Zdorkowie na jeziorze Dargin. Zawodnicy ścigali się na dwóch oddzielnych trasach – osobno młodzi zawodnicy walczący w mistrzostwach Polski w klasie DN juniorów i mistrzostwach Polski w klasie Ice Optimist, osobno seniorzy startujący w Caligula Cup.

Mistrzem Polski juniorów w klasie DN został Gustaw Miciński (YKP Gdynia), który w ubiegłym roku zdobył srebrny medal na mistrzostwach świata juniorów. Drugie miejsce zajął Borys Michniewicz (UKŻ WIKING Toruń), a trzecie Wojciech Klimaszewski (Giżycka Grupa Regatowa). Tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Laura Banach (MKŻ Mikołajki), srebro trafiło do Natalii Burczyńskiej (UKŻ Wiking Toruń), a brąz do Weroniki Martynowskiej (Fundacja Yacht Klub Junga OKŻ Olsztyn).

W klasie Ice Optimist chłopców triumfował Michał Skawiński (Yacht Klub Polski Warszawa), drugi był Łukasz Śliwiński (MKŻ Mikołajki), a trzeci Mikołaj Wojciechowski (KKS Warmia Olsztyn). Z kolei wśród dziewcząt złoty medal zdobyła Liwia Liszkiewicz (OKŻ Olsztyn), srebrny Magdalena Skórnóg, a brązowy Amelia Potejko (obie z Giżyckiej Grupy Regatowej).

W Caligula Cup zwyciężył Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn). Kolejne dwie lokaty zajęli bracia Zakrzewscy (MKŻ Mikołajki) – Tomasz i Łukasz.

Wyniki końcowe Caligula Cup

Wyniki mistrzostw Polski w klasie DN juniorów i Ice Optimist

PODZIEL SIĘ OPINIĄ