< Powrót
9
kwietnia 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
OCYC
Les Voiles de St. Barth

Les Voiles de St. Barth: Polacy zaczynają ściganie na Karaibach

Od poniedziałku 9 kwietnia na wodach wokół karaibskiej wyspy St. Barthelemy rozpoczną się wyścigi 9. edycji regat Les Voiles de St. Barth. Startuje w nich Przemysław Tarnacki z załogą Ocean Challenge Yacht Club.

Polacy klasyfikowani będą w największej klasie Maxi (11 jachtów), w której zmierzą się m.in. z jachtami Rambler 88, Proteus (MiniMaxi72) i Sorcha (TP52). Regaty potrwają do 14 kwietnia.

Dwudziestoosobowa załoga Ocean Challenge Yacht Club popłynie na jachcie „Green Dragon” (Volvo Ocean Race 70), na którym tryumfowała cztery  tygodnie temu w Commodores Cup i Heineken Regatta na St. Maarten.

– Cieszymy się na powrót na St. Barth – mówi skipper polskiej załogi Przemysław Tarnacki. – Mamy w klasie drugi jacht klasy VOR70, co pozwoli nam szybciej  zoptymalizować jacht i załogę. Prognoza na cały tydzień jest średnio i silno wiatrowa, co w połączeniu z charakterystyką wyścigów wokół maleńkiej wyspy St. Barthelemy otoczonej rafami i sporymi prędkościami jakie rozwija w tych warunkach nasz jacht oznacza szybkie i ciekawe wyścigi.

W ubiegłym roku załoga zakończyła zmagania w tych regatach na czwartej pozycji. W grudniu 2017 roku zadebiutowała w jednych z najbardziej wymagających regat morskich – Sydney Hobart. W sierpniu 2019 wystartują w słynnym wyścigu Rolex Fastnet Race.

W regatach Les Voiles de St. Barth staruje także R-Six Team ze skipperem Robertem Janeckim w klasie Offshore Multihull.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ