< Powrót
8
września 2020
Tekst:
mat. prasowe, dol
Zdjęcie:
Zuzanna Trykowa
livolo

Livolo Katamaran Cup 2020 – pierwszy sukces duetu z Mechelinek

5 i 6 września na Zatoce Puckiej w Mechelinkach trwał Livolo Katamaran Cup 2020. Rozegrano po 7 wyścigów w klasach Hobie Cat 16 oraz Hobie Cat 14, a na starcie stanęło 20 załóg.

W klasie HC 16 wygrali Iga Saj oraz Maksymilian Nadolski (Stowarzyszenie Port Mechelinki). Dla obojga było to pierwsze zwycięstwo w karierze oraz pierwsze zwycięstwo jako teamu. W HC 14 najlepszy był Bartosz Sajdak (ŻMKS Orlę Szczecinek).

Wszystko wskazuje na to, że organizatorzy dotrzymali słowa i wyścigi katamaranów zostaną wpisane do klubowego kalendarza regatowego w na stałe. Katamarany opanowały Mechelinki już po raz drugi i można się spodziewać, że Katamaran Cup odbędzie się tam również za rok. Podobnie jak przed rokiem hasłem przewodnim imprezy były Czyste Oceany. Kiedy na wodzie żeglarze walczyli o miejsca na podium, na brzegu dzieci uczestniczyły w trzech wykładach dotyczących tego, jak segregować odpady i jak żeglarze mogą dbać o czystość morza.

– W sobotę aura była zmienna, raz deszcz, raz słońce – mówi Bartosz Bartnicki ze Stowarzyszenia Port Mechelinki, które zorganizowało regaty. – W niedzielę mieliśmy stabilną pogodę z wiatrem w granicach 15 węzłów. Dzięki temu udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi. Szczególnie ważne jest to, że także na lądzie dzieci miały co robić. W wykładach poświęconych ekologii uczestniczyło około 50 młodych ludzi.

Pełne wyniki Livolo Katamaran Cup 2020: HC16 i HC 14

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ