< Powrót
26
lutego 2024
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jerzy Zakrzewski
Łukasz Zakrzewski
Medaliści mistrzostw Polski seniorów w klasie DN.

Łukasz Zakrzewski mistrzem Polski w klasie DN

Kilkudziesięciu bojerowców rywalizowało w weekend 24-25 lutego w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski seniorów i juniorów w klasie DN. Złoty medal wśród seniorów zdobył Łukasz Zakrzewski.

W tym roku Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasie DN ponownie nie udało się zorganizować w naszym kraju. Choć na początku sezonu bojerowego mróz dopisał i przeprowadzono kilka imprez, końcówka lutego okazała się dla żeglarzy lodowych za ciepła. Ostatecznie mistrzostwa przeprowadzono na jeziorze Kertuojai na Litwie – akwenie znanym naszym bojerowcom, ponieważ rok temu również walczyli tam o medale.

Łukasz Zakrzewski

Fot. Jerzy Zakrzewski

– Impreza udała się doskonale i bezpiecznie, bez jakichkolwiek wypadków – mówi Marek Stefaniuk, komandor Floty Polskiej DN. – Przez dwa dni przeprowadziliśmy osiem wyścigów. Lataliśmy po suchym i twardym lodzie, było wspaniale.

W zmaganiach wystartowało łącznie ponad 30 zawodników – seniorów i juniorów. Najlepszy wśród seniorów okazał się Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki). Jest to jego kolejny sukces w tym sezonie – na początku lutego został wicemistrzem Europy i świata w klasie DN.

Łukasz Zakrzewski

Laura Banach ponownie była najlepszą zawodniczką mistrzostw.
Fot. Jerzy Zakrzewski

Drugie miejsce zajął Rafał Sielicki, a trzecie Wojciech Baranowski (obaj z Giżyckiej Grupy Regatowej). W kategorii kobiet ponownie najlepsza była Laura Banach (MKŻ Mikołajki), wyprzedzając Rūtę Pampe (Razzo Sailing Team) i Marię Oleksy (YKP Warszawa). Wśród juniorów pierwsze miejsce zajął Borys Michniewicz (OKŻ), drugie Cezary Sternicki, a trzecie Mateusz Gigielewicz (obaj z Giżyckiej Grupy Regatowej). Natomiast w kategorii masters zwyciężył Marek Bernat (Olsztyński Klub Żeglarski), drugi był Zdzisław Prot (UWM AZS Olsztyn), a trzecia Maria Oleksy.

Były to prawdopodobnie ostatnie regaty zorganizowane przez Flotę Polska DN w tym sezonie. Nasi bojerowcy będą się jednak jeszcze ścigać w Finlandii w Grand Masters Cup i mistrzostwach Finlandii.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ