Jędrzej Szerle
Eurilca
Europy U21 klasy Laser

Magdalena Kwaśna i Jakub Rodziewicz mistrzami Europy U21 klasy Laser

W zakończonych w piątek 24 sierpnia mistrzostwach Europy U21 klasy Laser złoty medal zdobyli: Magdalena Kwaśna w klasie Laser Radial i Jakub Rodziewicz w Laserze Standardzie.

Nasi reprezentanci od początku mistrzostw spisywali się bardzo dobrze i szybko wyszli na prowadzenie. Magdalena Kwaśna z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego zwyciężyła z siedmioma punktami przewagi nad Dunką Anną Munch i dziesięcioma nad Caroliną Albano z Włoch. Jest to kolejny sukces młodej zawodniczki klasy Laser Radial, która na mistrzostwach świata w Aarhus zajęła dwunaste miejsce i zdobyła kwalifikację olimpijską dla Polski.

Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin) w rywalizacji klasy Laser Standard nad drugim w klasyfikacji końcowej Niemcem Maxem Wilkenem miał dziewięć punktów przewagi, a nad trzecim Rosjaninem Daniilem Krutskikhem aż dwadzieścia sześć.

Nasi pozostali reprezentanci w Standardzie mistrzostwa Europy klasy Laser ukończyli w srebrnej flocie. Szósty w klasyfikacji generalnej i siódmy w U19 był Jakub Marciniak (JKW Poznań), dziewiąty i dziesiąty w U19 jest Kacper Stanisławski (YKP Gdynia), a trzynasty i dwunasty w U19 Piotr Ostrowski (AZS UW Warszawa).