< Powrót
18
czerwca 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Marina Yacht Park
Marina Yacht Park w Gdyni.

Marina Yacht Park w Gdyni od soboty otwarta!

Od soboty 22 czerwca Marina Yacht Park w Gdyni będzie w pełni dostępna dla żeglarzy. A w czasie Święta Morza będzie można w niej cumować za darmo!

Choć jachty mogą wpływać do Mariny Yacht Park w Gdyni od 26 kwietnia, obiekt nie był jeszcze gotowy. Ostatnie prace trwały przy budynku bosmanatu i zaplecza socjalnego, umiejscowionym na pirsie nr 1. Obyły się już jednak odbiory techniczne, a obecnie trwają tam tylko prace porządkowe.

– Budynek ma ponad 300 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej – mówi Marek Wójcik, manager Mariny Yacht Park. – Znajduje się w nim 11 pryszniców i toalet, pralnia i duży kubryk. Ponadto jest bosmanat z biurem obsługi. Cały obiekt jest też klimatyzowany.

Już od soboty 22 czerwca każdy żeglarz będzie miał okazję za darmo sprawdzić, jak prezentuje się marina. W okresie Święta Morza – od 22 do 29 czerwca – w Marinie Yacht Park będzie można bowiem bezpłatnie zacumować.

Niestety teren mariny – wciąż oficjalnie znajdujący się w granicach portu – nie jest jeszcze dostępny dla spacerowiczów. Dopiero w marcu 2020 roku, po ukończeniu budowy apartamentowców Yacht Park, nabrzeża zostaną otwarte dla wszystkich.

Strona Mariny Yacht Park

Cennik

Marina Yacht Park mieści się w Basenie Prezydenta, przy Molu Rybackim w Gdyni. Posiada 120 miejsc cumowniczych z dostępem do wody i prądu oraz doskonale przegotowaną infrastrukturę. 72 miejsca przeznaczone są dla jednostek krótszych niż 14 metrów. 42 dla krótszych niż 12 metrów oraz 6 dla jednostek poniżej 10 metrów. Głębokość mariny pozwala na przyjęcie jednostek o zanurzeniu do 8 metrów. Dodatkowo Marina Yacht Park posiada 8 miejsc do dokowania skuterów oraz małych jednostek typu rib i łódek trenerskich, ze specjalnie przygotowanymi dla tego typu jednostek pomostami pływającymi. Inwestorem jest Polski Holding Nieruchomości, a zarządcą Dalmor Property Managment. W 2019 roku za dobę za stanowisko 10-metrowe trzeba zapłacić 76 zł, za 12-metrowe 92 zł, a za 14-metrowe 104 zł. Dok dla skutera wodnego kosztuje zaś 28 zł.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ