< Powrót
6
grudnia 2018
Tekst:
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ
Zdjęcie:
Marc Rouiller / Star Sailors League
Księżniczki Zofii
Nasza załoga - Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki.

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki ścigają się w Star Sailors League

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajmują piąte miejsce po pierwszych wyścigach finałowych regat Star Sailors League, które odbywają się w Nassau na Bahamach. Prowadzą Brazylijczycy Robert Scheidt i Henry Raul Boening.

Od wtorku 4 grudnia w Nassau na Bahamach odbywają się finałowe regaty Star Sailors League w dwuosobowej klasie Star, na których pojawili się najlepsi żeglarze świata, mistrzowie i medaliści olimpijscy oraz mistrzowie świata. Wśród nich są także dwukrotny medalista olimpijski w klasie Finn Mateusz Kusznierewicz, wraz z załogantem Dominikiem Życkim.

Fot. Gilles Morelle / Star Sailors League

Podczas pierwszego dnia rywalizacji, z powodu zbyt słabego wiatru, nie udało się przeprowadzić ani jednego wyścigu. W środę pojawiły się doskonałe warunki żeglarskie, co pozwoliło na rozegranie aż czterech biegów. Bardzo dobrze ściganie rozpoczęli reprezentanci Polski, którzy prowadzili w pierwszym wyścigu, ale wpłynęli na metę na – i tak bardzo dobrej – drugiej pozycji.

Mateusz Kusznierewicz na spotkaniu skipperów. Fot. Marc Rouiller / Star Sailors League

Kolejny bieg to jedenaste miejsce naszych zawodników. Później Kusznierewicz z Życkim ponownie, po świetnej żegludze, dopłynęli do mety jako druga załoga w stawce dwudziestu trzech jachtów. Nasi zawodnicy zakończyli dzień miejscem piętnastym i w efekcie zajmują wysoką, piątą lokatę w klasyfikacji generalnej. Liderami są Brazylijczycy Robert Scheidt i Henry Raul Boening.

Podstawowa część rywalizacji zakończy się w piątek 7 grudnia, a w weekend odbędą się starty finałowe.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ