< Powrót
4
kwietnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Patrik Pollak
Techno 293 Plus
Kajetan Pawłowski i Kamil Manowiecki na Sycylii.

ME Techno 293 Plus: Niełatwa walka o Buenos Aires

10 miejsce Lidii Sulikowskiej to nasz najlepszy wynik na półmetku Mistrzostw Europy Techno 293 Plus na Sycylii. Zawody są kwalifikacjami do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires.

W windsurfingowych regatach, rozpoczętych w poniedziałek 2 kwietnia, bierze udział 130 zawodników z 27 krajów świata. Jak na razie warunki nie sprzyjają młodym żeglarzom – we wtorek i w środę przez słaby wiatr część wyścigów się nie odbyła. W zawodach bierze udział siedmiu Polaków.

W grupie kobiet najlepiej spisuje się Lidia Sulikowska. Zawodniczka SKŻ Ergo Hestia Sopot po pięciu wyścigach zajmuje dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej i ósme, biorąc pod uwagę tylko żeglarzy z Europy. Druga z Polek, Agata Zych (SKŻ Ergo Hestia Sopot), jest czterdziesta trzecia w klasyfikacji generalnej. Niekwestionowaną liderką jest Włoszka Giorgia Speciale, która zwyciężyła w czterech z pięciu wyścigów.

W grupie mężczyzn najwyżej w klasyfikacji po sześciu wyścigach jest Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który zajmuje osiemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej i piętnaste spośród Europejczyków. Dwudzieste piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Adam Żarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), czterdzieste Kajetan Pawłowski (AZS Poznań), czterdzieste szóste Igor Eliasz (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a czterdzieste dziewiąte Mikołaj Michalski (Gdański Klub Żeglarski). Po trzech dniach prowadzi Francuz Yun Pouliquen.

Regaty mają status europejskich kwalifikacji do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Premiowane wyjazdem do Argentyny są cztery pierwsze miejsca w obu grupach.

Mistrzostwa Europy Techno 293 Plus potrwają do soboty 7 kwietnia.

Wyniki kobiet

Wyniki mężczyzn

PODZIEL SIĘ OPINIĄ