< Powrót
29
marca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/International Techno 293 Plus Class Association
Techno 293 Plus

ME Techno 293 Plus: Kto pojedzie na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie?

Siedmiu Polaków weźmie udział w Mistrzostwach Europy w klasie Techno 293 Plus w Palermo. Impreza, która rozpocznie się w niedzielę 1 kwietnia, ma rangę kwalifikacji do tegorocznych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires.

129 windsurferów wystartuje w mistrzostwach klasy Techno 293 Plus. Rywalizować będą o mistrzostwo jednej z dwóch grup – U19 lub Open. Dużo emocji wzbudzi na pewno również walka o prawo do występu na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires. Zgodnie z systemem kwalifikacji do Argentyny pojedzie ośmiu najlepszych europejskich zawodników mistrzostw – czterech chłopców i cztery dziewczyny.

Na mistrzostwach Europy Techno 293 Plus popłynie siedmiu Polaków, wszyscy w grupie U19. Wśród chłopców wystartuje Igor Eliasz, Adam Żarnowski, Kamil Manowiecki (wszyscy SKŻ Ergo Hestia Sopot), Kajetan Pawłowski (AZS Poznań) oraz Mikołaj Michalski (Gdański Klub Żeglarski). Będą również dwie dziewczyny z SKŻ Ergo Hestia Sopot – Agata Zych i Lidia Sulikowska, która w 2016 roku zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy Techno 293.

Mistrzostwa Europy Techno 293 Plus zostaną uroczyście otwarte w niedzielę, 1 kwietnia. Dzień później rozpoczną się wyścigi, które potrwają do soboty 7 kwietnia.

Strona regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ