< Powrót
17
września 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Marek Wilczek, www.polishmatch.pl
Mistrzostwa Polski
Załoga Szymona Jabłkowskiego triumfowała w Summer Match Race drugich regatach cyklu Polish Match Tour 2021.

Meczowe Mistrzostwa Polski po raz kolejny w Szczecinie

17 września rozpoczynają się Otwarte Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie Meczowym. Na liście startowej są najwięksi faworyci, a wzbogacą widowisko zagraniczne nazwiska. Planowane jest rozegranie dwóch rund każdy z każdym oraz półfinałów i finałów.

Mistrzostwa Polski to trzecia impreza tegorocznego kalendarza cyklu Polish Match Tour. Po Szczecin Match Race i Summer Match Race wielkie nazwiska polskiego match racingu po raz kolejny zawitają do Szczecina.

Z pewnością faworytami do zwycięstwa będą załogi z tytułami mistrza Polski na koncie. Przemysław Tarnacki, Patryk Zbroja i Łukasz Wosiński powalczą między sobą o kolejny w swojej kolekcji tytuł. Tarnacki jest rekordzistą pod względem liczby wejść na najwyższy stopień podium, Zbroja będzie pływał po domowym akwenie, gdzie zawsze należy do ścisłego grona faworytów, a Wosiński, obrońca tytułu z 2020 roku jest w wysokiej formie po zwycięstwach w Otwartych Mistrzostwach Danii i Regatta Business Poland.

Po długiej przerwie na meczowe trasy powraca Maciej Cylupa. Znany z organizacji cyklu Polish Match Tour oraz Polskiej Ligi Żeglarskiej sam startuje bardzo rzadko, ale zawsze jest groźny. Tym razem przejmuje załogę nieobecnego Szymona Jabłkowskiego, która zwyciężyła w regatach Summer Match Race niecały miesiąc temu. Na tych samych regatach z bardzo dobrej strony pokazała się załoga Bartosza Rominieckiego – Rebel Sailing Team, która sensacyjnie zdobyła miejsce na najniższym stopniu podium. Tym razem zmierzą się z polską czołówką, co będzie zdecydowanie trudniejszym wyzwaniem.

Dwie zagraniczne załogi również postarają się powalczyć o zwycięstwo. Szczególnie niebezpieczna będzie duńska załoga Jeppe Borcha, 11. zawodnika światowego rankingu. Włoch Rocco Attili również należy do europejskiej czołówki, jednak nie jest tak dobrze zapoznany z łódkami TOM 28, które znakomicie zna reszta stawki.

Regaty potrwają do 19 września. W piątek i sobotę planowane jest rozegranie podwójnej rundy każdy z każdym, a w niedzielę półfinałów i finałów. Bazą regat jest Centrum Żeglarskie nad Jeziorem Dąbie.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ