< Powrót
23
maja 2019
Tekst:
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ
Zdjęcie:
Sander van der Borch / medemblikregatta.org
Medemblik Regatta
Ubiegłoroczna triumfatorka Pucharu Europy Zofia Klepacka.

Medemblik Regatta 2019: Zofia Klepacka nadal trzecia

Zofia Klepacka utrzymała trzecie miejsce, a Maciej Kluszczyński wygrał dwa wyścigi w klasie RS:X podczas drugiego dnia żeglarskiego Pucharu Europy – regat Medemblik Regatta w Holandii.

Drugiego dnia Pucharu Europy w Holandii trzeba było poczekać na wiatr i był on znacznie słabszy niż dzień wcześniej, ale ostatecznie udało się przeprowadzić większość zaplanowanych wyścigów.

Nadal w czołówce klasy RS:X kobiet żeglowała zeszłoroczna triumfatorka Zofia Klepacka (Legia Warszawa), która wygrała pierwszy wyścig, a w dwóch kolejnych zajęła miejsce czwarte i dzięki temu utrzymała trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Z kolei Karolina Lipińska (SKŻ ERGO Hestia Sopot) najpierw została złapana na falstarcie, a następnie mijała linię mety siódma oraz dziewiąta, co poskutkowało spadkiem z lokaty czwartej na siódmą. Natomiast dziewiętnasta jest Karina Filip z GKŻ Gdańsk (miejsca 17, 10 i 13). Nową liderką została aktualna mistrzyni świata, Holenderka Lilian de Geus (UFD-falstart oraz miejsca 1 i 1).

Maciej Kluszczyński z DKŻ Dobrzyń.
Fot. Sander van der Borch / medemblikregatta.org

W kategorii mężczyzn świetnie słabowiatrowe warunki wykorzystał Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń), który w pierwszym wyścigu zajął co prawda piętnaste miejsce, ale w dwóch kolejnych był najlepszy i przesunął się z pozycji dwudziestej szóstej na szesnastą. Prowadzenie utrzymał aktualny wicemistrz świata, Holender Kiran Badloe (miejsca 7, 8 i 2).

Z kolei w rywalizacji juniorów nieco słabszy dzień ma za sobą Kamil Manowiecki (SKŻ ERGO Hestia Sopot), który po tym jak przypływał trzynasty, czternasty oraz ponownie trzynasty, spadł w ogólnej klasyfikacji z pozycji szóstej na dziesiątą. Natomiast trzynastą lokatę zajmuje Michał Polak z GKŻ Gdańsk (miejsca 9, 12 i 18). Prowadzenie objął Francuz Fabien Pianazza (miejsca 1, 1 i 1).

Wyniki

Kolejne wyścigi zaplanowane są na czwartek 23 maja. Regaty potrwają do soboty.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ