< Powrót
13
marca 2017
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Nord Cup
seminarium mierniczych

Międzynarodowe seminarium mierniczych ORC

W dniach 8-9 kwietnia w Górkach Zachodnich odbędzie się międzynarodowe seminarium mierniczych formuły ORC. Zapisy jeszcze trwają.

Seminarium, organizowane w ramach przygotowań do mistrzostw Europy ORC, które rozgrywać się będą w lipcu tego roku w Gdańsku, odbędzie się po raz pierwszy w Polsce. Spotkanie  poprowadzą główni mierniczy ORC Nicola Sironi oraz Zoran Grubis. Ten ostatni jest również sędzią międzynarodowym i redaguje przepisy ORC. Przewidziane są zajęcia teoretyczne i praktyczne. W części teoretycznej przedstawione zostaną zasady pomiarów m.in. kadłuba, żagli, masztu, etc. oraz wyporności i stateczności. W części praktycznej przeprowadzone będą przykładowe pomiary jachtów.

Seminarium przeznaczone jest dla mierniczych, członków komisji regatowych, organizatorów regat oraz żeglarzy, którzy chcą uzupełnić wiedzę na temat procedur pomiarowych, analizy danych, tworzenia certyfikatu itd. Seminarium, poza dużą dawką wiedzy teoretycznej i praktycznej, będzie doskonałą okazją, aby osobiście wyjaśnić wątpliwości związane z pomiarami ORC i organizacją regat w tej formule.

Udział w seminarium jest odpłatny – dla aktualnych mierniczych wynosi 100 zł, dla pozostałych uczestników – 200 zł.  Szczegółowe informacje o szkoleniu ORC oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.orc.org.

Dodatkowo, w piątek 7 kwietnia o godz. 18 w Górkach Zachodnich, odbędzie się spotkanie, na którym zaprezentowana zostanie formuła ORC pod kątem nadchodzących mistrzostw Europy. Na spotkanie piątkowe wstęp jest wolny.

Informacje na temat mistrzostw Europy ORC: http://orc2017gdansk.eu/

Informacje na temat formuły ORC: http://www.orc.org/

Przepisy ORC w polskiej wersji

Z NAPISEM POL

ORC EC 2017

PODZIEL SIĘ OPINIĄ