< Powrót
25
września 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Związek Klasy Mini 230
Mini 230

Mini 230 – najmniejsze łódki regatowe powalczą o nieoficjalne mistrzostwo Polski

W weekend 29-30 września w Rewie zorganizowane zostaną pierwsze nieoficjalne mistrzostwa Polski w klasie Mini 230.

Klasa Mini 230 powstała w 2017 roku i szybko zdobyła spore grono miłośników. Producent szczyci się tym, że jest to najmniejsza jednoosobowa regatowa klasa na świecie – ma zaledwie 2,3 metra długości, 1,2 metra szerokości, maszt o długości 3 metrów i waży 40 kilogramów.

Rozwój klasy i powstanie Związku Klasy Mini 230 pozwolił na zorganizowanie pierwszych nieoficjalnych mistrzostw Polski. W weekend 29-30 września w Rewie będzie rywalizowało będzie około dziesięciu sterników. Bardzo prawdopodobne, że wśród z nich znajdą się zawodnicy z Niemiec i Austrii. I choć pogoda – zimna i z mocnym wiatrem – nie sprzyja ściganiu na tak małych jednostkach, to impreza nie jest zagrożona.

– Jestem przygotowany, że w wypadku załamania pogody mistrzostwa odbędą się na którymś z jezior – tłumaczy Mirosław Jakubek, prezes Związku Klasy Mini 230. – Brałem pod uwagę Brodno Wielkie przy Złotej Górze na Kaszubach.

Otwarcie nieoficjalnych mistrzostw odbędzie się w sobotę 29 września o godzinie 9.30. Organizator planuje przeprowadzenie przez dwa dni pięciu wyścigów. Impreza zostanie zakończona w niedzielę 30 września.

Zawiadomienie o regatach

Strona Związku Klasy

PODZIEL SIĘ OPINIĄ