< Powrót
11
maja 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Thom Touw
Mistrzostwa Europy w klasie Laser

Mistrzostwa Europy w klasie Laser: Czy będą medale w Radialu?

Po czterech dniach Mistrzostw Europy w klasie Laser wciąż w czołówce są Aleksander Arian i Marcin Rudawski, którzy zajmują trzecie i czwarte miejsce w Radialu.

Polscy zawodnicy klasy Laser Radial świetnie rozpoczęli mistrzostwa, dzięki czemu po czterech dniach mają duże szanse na zdobycie co najmniej jednego medalu. Aleksander Arian (Sailing Team Rzeszów) zajmuje trzecie miejsce i traci do zajmującego drugie miejsce Włocha Federico Tocchi tylko cztery punkty. Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa) jest czwarty, a od Aleksandra dzielą go również cztery punkty. Liderem rywalizacji jest Słoweniec Nik Pletikos.

W klasie Laser Radial kobiet Agata Barwińska spisuje się coraz lepiej i powoli pnie się do góry w klasyfikacji. Zawodniczka MOS SSW Iława po dwóch dniach zajmowała trzydzieste miejsce, ale po czwartkowych wyścigach jest już dwudziesta. Liderką jest Holenderka Marit Bouwmeester, która w ubiegłym roku zdobyła mistrzostwo Europy i świata w tej klasie oraz tytuł żeglarki roku – 2017 Rolex World Sailor of the Year.

Powodów do zadowolenia nie mają zawodnicy w klasie Laser Standard. Najlepszy z Polaków, Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), zajmuje dopiero czterdzieste pierwsze miejsce. W złotej flocie znalazł się również Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), ale jest on dopiero pięćdziesiąty trzeci.

Mistrzostwa Europy w klasie Laser potrwają do soboty 12 maja.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ