< Powrót
27
czerwca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
fb/Optimist
Europy w klasie Optimist

Mistrzostwa Europy w klasie Optimist – Polacy na razie bez błysku

28. miejsce Pauliny Rutkowskiej i 31. Rafała Pogorzelskiego to najlepsze wyniki naszych reprezentantów po trzech dniach Mistrzostw Europy w klasie Optimist.

W rozpoczętych w poniedziałek 25 czerwca imprezie wystartowało siedmioro Polaków – Jacek Kalinowski, Rafał Pogorzelski i Agnieszka Pawłowska (Chojnicki Klub Żeglarski), Paulina Rutkowska, Gustaw Miciński i Pola Dzik (YKP Gdynia) i Patryk Chełkowski (MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko). Po trzech dniach wyścigów w niełatwych warunkach – przy słonecznej i wietrznej pogodzie, ale silnych prądach morskich – widać, że niełatwo będzie o medal.

Wśród dziewcząt dwudzieste ósme miejsce zajmuje Paulina Rutkowska, która wygrała ostatni z siedmiu przeprowadzonych wyścigów. Tuż za nią, trzydziestej czwartej lokacie, jest Pola Dzik. Ostatnia z Polek – Agnieszka Pawłowska – jest sześćdziesiąta pierwsza. W rywalizacji prowadzi Argentynka Victoria Charata Mackinnon, a wśród Europejek najlepsza jest Cosima Schlüter z Niemiec.

W klasyfikacji chłopców najwyżej jest Rafał Pogorzelski, który po siedmiu wyścigach zajmuje trzydzieste pierwsze miejsce. Pięćdziesiąty jest Patryk Chełkowski, siedemdziesiąty siódmy Gustaw Miciński, a osiemdziesiąty drugi Jacek Kalinowski. Liderem jest Francuz Andréa Manhes.

Mistrzostwa Europy w klasie Optimist potrwają do piątku 29 czerwca.

Wyniki dziewcząt

Wyniki chłopców

PODZIEL SIĘ OPINIĄ