< Powrót
21
czerwca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
fb/Optimist
Europy w klasie Optimist

Mistrzostwa Europy w klasie Optimist: Czy znów będzie medal?

Siedmioro Polaków wystartuje w mistrzostwach Europy w klasie Optimist. Impreza rozpocznie się w sobotę 23 czerwca w holenderskim Scheveningen.

Rywalizacja najlepszych zawodników kontynentu będzie trwała pięć dni. Polska reprezentacja została wyłoniona w trzech regatach – Pucharze Zatoki Puck, Pucharze YKP Gdynia oraz Pucharze Dziwnowa. W sumie w Holandii popłynie siedmioro Polaków z trzech klubów.

Z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego wystartują Jacek Kalinowski, Rafał Pogorzelski i Agnieszka Pawłowska, z Yacht Klubu Polski Gdynia Paulina Rutkowska, Gustaw Miciński i Pola Dzik, a z MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko Patryk Chełkowski. Nasi zawodnicy będą pod opieką trenera Przemysława Strusia (YKP Gdynia). Funkcję team leadera w kadrze pełnić będzie Barbara Ramotowska (UKŻR Niegocin Giżycko).

Pola i Rafał w mistrzostwach Europy brali udział już rok temu, zajmując odpowiednio dwudzieste pierwsze i trzydzieste czwarte miejsca. Srebrny medal na tej imprezie zdobył za to Igor Kuczys (MKŻ Arka Gdynia).

W mistrzostwach Europy w klasie Optimist weźmie udział dwustu sześćdziesięciu czterech zawodników z czterdziestu czterech krajów. Uroczyste otwarcie odbędzie się w niedzielę 24 czerwca o godzinie 12, a pierwsze wyścigi dzień później. Mistrzostwa potrwają do piątku 29 czerwca.

Więcej informacji

PODZIEL SIĘ OPINIĄ