< Powrót
31
lipca 2016
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Mistrzostwa Polski Omeg: pięć wyścigów za nami

Po czterech wyścigach, w sobotę 30 lipca, na prowadzenie w Mistrzostwach Polski o Puchar Juliusza Sieradzkiego wyszli Kamil Ortyl z teamu Vector Sails Gdańsk w grupie Sport i Romuald Knasiecki z teamu Viking Człuchów w grupie Standard.

Drugiego dnia regat pogoda wciąż nie sprzyjała żeglarzom. Wprawdzie udało się przeprowadzić wszystkie cztery zaplanowane wyścigi, ale już na rozegranie dodatkowego aura nie pozwoliła. Na przeszkodzie stanął głównie zmienny wiatr – najpierw południowo-wschodni, a później zachodni, i z tego powodu komisja sędziowska musiała często zmieniać trasę.

– W sobotę spędziliśmy na wodzie siedem godzin, więc to był ciężki dzień – opowiada Kamil Ortyl, sternik teamu Vector Sails Gdańska, lider grupy Sport. – Mieliśmy problemy w pierwszym wyścigu, ale później było dobrze. Jest szansa, że jutro uda się zdobyć mistrzostwo, ale drugi w tabeli Tomek Micewicz pływał równo i bardzo dobrze, więc prowadzimy małą liczbą punktów.

Po pięciu wyścigach liderem grupy Standard jest sternik Romuald Knasiecki z teamu Viking Człuchów (8 punktów), który wyprzedza Dariusza Bałazego z klubu KSW „Hutnik” Pogoria z Dąbrowy Górniczej (13 punktów) i Jarosława Cieślaka z Klubu Wodnego Enif Częstochowa (14 punktów).

W grupie Sport prowadzi sternik Kamil Ortyl z teamu Vector Sails Gdańsk (5 punktów), tuż za nim jest Tomasz Micewicz z teamu Procad Racing Team Gdańsk (9 punktów) i Michał Ruciński z teamu Mipro AKM Gdańsk (15 punktów).

Nad przebiegiem zawodów czuwa komisja sędziowska pod przewodnictwem Jerzego Szumowskiego.

Rywalizacja Omeg w Pucku to nie tylko emocje sportowe – drugiego dnia regat odbyła się impreza integracyjna dla uczestników, a przez całe mistrzostwa uczestnicy mogą oglądać wystawę poświęconą Juliuszowi Sieradzkiemu, twórcy klasy, zasłużonemu żeglarzowi i olimpijczykowi.

Wystawę na co dzień, od poniedziałku do piątku, w godz. 8-16, można oglądać w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego (Gdynia, al. Jana Pawła II 11).

Zakończenie regat odbędzie się w niedzielę 31 lipca o godzinie 15.

Organizatorem jest Pomorski Związek Żeglarski we współpracy z Polskim Związkiem Klasy Omega i Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku. Patronat medialny sprawuje Żeglarski.info.

Wyniki: Sport  Standard

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ