< Powrót
22
sierpnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
www.segel-bilder.de
juniorów klasy Laser Radial
Michał Krasodomski (KS AZS AWFiS Gdańsk) podczas wyścigów.

Mistrzostwa świata juniorów klasy Laser Radial: Dwójka Polaków w pierwszej dziesiątce na półmetku

W poniedziałek rozpoczęły się mistrzostwa świata juniorów klasy Laser Radial. Po trzech dniach zmagań Michał Krasodomski jest dziewiąty, a Julia Rogalska dziesiąta.

W regatach bierze udział trzystu sześćdziesięciu pięciu zawodników z całego świata. Wśród nich jest czternaścioro Polaków, którzy jak na razie pokazują się z bardzo dobrej strony.

W rywalizacji chłopców dziewiąte miejsce zajmuje Michał Krasodomski, tegoroczny mistrz Europy juniorów U17 w klasie Laser Radial. Zawodnik KS AZS AWFiS Gdańsk ma za sobą cztery bardzo dobre wyścigi, ale dwa pozostałe zaważyły na miejscu w klasyfikacji. Dwudziesty siódmy jest Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa), a trzydziesty czwarty Tytus Butowski (KS AZS AWFiS Gdańsk). Pozostali Polacy zajmują dalsze miejsca.

Wśród dziewcząt dziesiąta jest Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Giżycko), a tuż za nią, na trzynastej lokacie, jest Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława). Trzydzieste trzecie miejsce zajmuje z kolei Katarzyna Harc (TS Kuźnia Rybnik). Nasze pozostałe reprezentantki zajmują dalsze miejsca.

Mistrzostwa świata juniorów klasy Laser Radial potrwają do soboty 25 sierpnia.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ