< Powrót
31
lipca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Cadet2018.com
świata klasy Cadet

Mistrzostwa Świata klasy Cadet: dobry wynik Polaków na półmetku

Dziewiąte miejsce w mistrzostwach świata w klasie Cadet zajmują Marcin Jarczewski i Julia Czapiewska. To najlepszy wynik Polaków po trzech dniach zmagań.

W rozpoczętych w niedzielę 29 lipca wyścigach żeglarzy klasy Cadet wystartowało czternaście polskich załóg – siedem w samych mistrzostwach i tyle samo w regatach floty promocyjnej składającej się z zawodników, którzy nie zakwalifikowali się do głównej imprezy.

W mistrzostwach świata klasy Cadet najlepiej spisują się Marcin Jarczewski i Julia Czapiewska (ŻUKS Stężyca), którzy po ośmiu wyścigach zajmują dziewiąte miejsce. Na dwunastej pozycji są Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis (PMOS Pisz), dwudziestej drugiej Bartłomiej Szlija i Oskar Plichta, dwudziestej szóstej Hubert Kurjańczyk i Weronika Marszalik (wszyscy UKŻ Lamelka Kartuzy), dwudziestej dziewiątej Bartosz Ligęza i Jan Dobosz (UKŻR Giżycko), trzydziestej Patrycja Raszczyk i Zuzanna Zachłowska (PMOS Pisz), a na czterdziestej dziewiątej Michał Skocz i Stanisław Magier (MKS Dwójka Warszawa).

We flocie promocyjnej świetnie spisują się Michał Dębkowski i Zdzisław Bulik (MKS Dwójka Warszawa), którzy zajmują trzecie miejsce po siedmiu wyścigach. Szóstą lokatę zajmują Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski, a jedenastą Marcel Kurjańczyk i Filip Nowak (wszyscy UKŻ Lamelka Kartuzy). Na dwudziestym pierwszym miejscu są Wiktoria Ryzińska i Julia Mielewczyk (PMOS Pisz), dwudziestym piątym Agnieszka Kąkol i Wiktoria Krauza (UKŻ Lamelka Kartuzy), a na trzydziestym Paweł Kuszewski i Kamil Endler-Kozłowski (UKŻR Giżycko).

Mistrzostwa świata klasy Cadet potrwają do piątku 3 sierpnia.

Wyniki mistrzostw świata

Wyniki floty promocyjnej

PODZIEL SIĘ OPINIĄ